WAKACJE Z JUDO

środa, 14, wrzesień 2016

       Uczniowski Klub Sportowy Judo w Tuliszkowie był organizatorem zajęć sportowo-rekreacyjnych pod hasłem ,,Wakacje z Judo”, które objęte były programem przeciwdziałania uzależnieniom pt. ,,Uzależnieniom mówimy NIE!” i dofinansowane były przez Urząd Gminy i Miasta w Tuliszkowie.

            Zajęcia odbywały się przez całe wakacje  w hali sportowej w Tuliszkowie, były to zajęcia dla dzieci i młodzieży z  Gminy i Miasta  Tuliszków. 

 

DSC04456

 

 

           W lipcu odbyły się  wycieczki, dzięki czemu zajęcia były urozmaicone. Na początku lipca uczestnicy wybrali się do Łodzi do Parku Trampolin.  Nikt nie spodziewał się tak wspaniałych wrażeń. Kolejny wyjazd odbył się do Parku Wodnego ,,Fala’’ w Łodzi. Na dzieci i rodziców czekały wspaniałe atrakcje, m.in.: zjeżdżalnie, sztuczna fala, jacuzzi, sauna. Idealne miejsce na wypoczynek i relaks. Nikt nie spodziewał się tak wspaniałych wrażeń. Oprócz wyjazdów odbyły się zajęcia profilaktyczne z pierwszej pomocy przedmedycznej dla dzieci i młodzieży. Szkolenie prowadzili; Ratownik medyczny - Łukasz Wróbel i Marcin Nycek oraz ratownicy OSP w Tuliszkowie po kursie kwalifikowanej pierwszej pomocy; Natalia Skibińska i Jacek Antoniewicz W szkoleniu wzięło udział ok 20 osób a wśród nich dzieci i młodzież uczestnicząca w zajęciach wakacyjnych. Podczas szkolenia prowadzący skupili się na podstawowej pomocy przedmedycznej obejmującej tematy zaopatrzenia ran, krwawień i krwotoków, zaopatrzenia złamań/zwichnięć, postępowania z osobą nieprzytomną obejmującą sprawdzenie stanu przytomności, zbadania podstawowych funkcji życiowych, ułożenie pacjenta w pozycji bezpiecznej oraz prowadzenie resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

W dniach 15-24 sierpnia 2016 Uczniowski Klub Sportowy ,,Judo’’ w Tuliszkowie wraz z zawodnikami i dziećmi z Gminy i Miasta Tuliszków przebywał na obozie letnim w Murzasichle. Wspaniałe widoki panoramy Tatr, świeże powietrze oraz wiele innych atrakcji czekało na zawodników sekcji.

 

DSC03635

               

Wyjazd został zorganizowany w bardzo atrakcyjne miejsce, gdzie zawodnicy szkolili swoje umiejętności pod okiem trenera Jacka Jaworskiego (6Dan) oraz trenera Michała Gaj (1Dan). Codziennie odbywał się poranny rozruch oraz dwa treningi dla grupy starszej i młodszej a także walki szkoleniowe w COS w Zakopanem z klubami Gimnazjon Suchy Las, UKS Bydgoszcz, UKS Kodokan Toruń, Ippon Jarocin, AZS AWF Gorzów Wielkopolski, Mizuno Opole, Ikizama Warszawa, Lemur Warszawa. W każdym dniu zaplanowane były również inne atrakcje, oprócz zajęć sportowych uczestnicy zwiedzali Krupówki, Gubałówkę, Wielką Krokiew i okolice Murzasichle. W wolnych chwilach dzieci korzystały z basenu. Odbyły się również zajęcia plastyczne, spacery po pobliskich miejscowościach oraz zajęcia w terenie. Dodatkowo organizowane były wędrówki górskie, dyskoteki, ogniska i seanse filmowe.

           Największą atrakcją, na którą  od  początku obozu czekali uczestnicy, był wyjazd do kompleksu wodnego Tatralandi w Słowacji. Od sierpnia sekcja prowadziła już zajęcia Judo z podziałem na wiek gdzie każdy mógł przyjść i spróbować swoich sił na macie oraz poznać bliżej techniki Judo i kulturę Japońską. Wakacyjne zajęcia cieszyły się dużym  zainteresowaniem ze strony dzieci i młodzieży. Program zajęć był zróżnicowany, dzięki czemu zajęcia nie były nudne i monotonne. W zajęciach "Wakacje z Judo" wzięło udział ok. 145 osób.

POLECANY FOTOREPORTAŻ

POLECAMY

facebook_page_plugin