XV BIESIADA NA LUDOWO

czwartek, 18, sierpień 2016

XV Biesiada na Ludowo

IMG 3075 Copy

XV Biesiada na Ludowo odbyła się 7 sierpnia w tuliszkowskim amfiteatrze. Wzięło w niej udział aż 230 artystów z subregionu konińskiego oraz goście specjalni z gminy Mycielin.

 

IMG 3079 Copy

 

Podczas XV Biesiady na Ludowo na tuliszkowskiej scenie zaprezentowały się: Zespół Zgoda ze Smulska, Lubonianki z Lubonia, Marianna Topolska (gawędziarka), Alebabki ze Skęczniewa, Katarzyna Matuszewska (solistka), Kwiaciarki z Sompolna, Zbigniew Kubiak (akordeonista), Jarzębinki z Dziadowic, Janina Bednarska (gawędziarka), Jesień z Tuliszkowa, Osieczanki z Osieka Małego, Krzymowiacy z Krzymowa, Dobrowianki z Dobrowa, Serenada z Dobrej, zespół ludowy i kapela „Kłodawiacy”, Stanisław Pawlak (solista), Wrzos z Grzymiszewa, Tradycja z Malanowa, Teresa Woźniak (gawędziarka), Brzeźnianki z Brzeźna, Felicja Pawlak (solistka), Korzeniewianki z Korzeniewa, kapela Tradycja z Malanowa oraz Złota Jesień z Kleczewa.

 

mgok2

 

mgok

 

Założeniem Biesiady na Ludowo jest prezentacja naszego dziedzictwa kulturowego i popularyzacja muzyki ludowej. Ponadto, wspólne biesiadowanie jest okazją do wymiany doświadczeń w gronie miłośników folkloru.

 

IMG 3071 Copy

 

 

IMG 3090 Copy

 

Relacja TV Wielkopolska:

http://tvwielkopolska.pl/index.php/konin-aktualosci/turek/18841-tuliszkow-biesiadowanie-z-folklorem

POLECANY FOTOREPORTAŻ

POLECAMY

facebook_page_plugin