WAKACJE Z BIBLIOTEKĄ

wtorek, 19, lipiec 2016

"Czytam, więc jestem"

IMG 6459 1024x683

W Tuliszkowie  z inicjatywy Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej odbyło się głośne czytanie wierszy i fragmentów opowiadań dla dzieci. Tegoroczna akcja, która miała miejsce 10 lipca przebiegała pod hasłem „Czytam, więc jestem” i była realizowana już po raz trzeci.

 IMG 6442 1024x683

 

Każdy, kto w pogodne, niedzielne popołudnie wziął udział w tej wyjątkowej akcji promującej czytelnictwo, udowodnił, że czytanie może być zarówno ciekawą przygodą jak i miłą alternatywą na spędzenie wolnego czasu. Czytali wszyscy: dzieci, rodzice, dziadkowie, ciocie i wujkowie, a później każdy mógł wybrać sobie nagrodę książkową ufundowaną przez miejscową bibliotekę.

 

IMG 6440 1024x683

 

W tym roku partnerem akcji była księgarnia „Świat Ucznia”, która zadbała o to, aby najmłodsi nie nudzili się w czasie oczekiwania na prezentację. Było więc malowanie twarzy, konkurs plastyczny na najładniejszą okładkę  książki czy tworzenie gigantycznych baniek mydlanych. Tegoroczne wydarzenie zgromadziło sporo osób, które w przepięknej scenerii tuliszkowskiego parku udowodniło, że czytanie jest jak najbardziej w modzie, zaś czytanie dzieciom jest najlepszą inwestycją w ich przyszłość i edukację. Całość spotkania poprowadziła dyrektor biblioteki Renata Chorążewska, zaś o odpowiednią oprawę dźwiękową zadbał Roman Ścisły.

 

 

POLECANY FOTOREPORTAŻ

POLECAMY

facebook_page_plugin