DZIEŃ NAUKI W GIMNAZJUM W GRZYMISZEWIE

środa, 25, maj 2016

Dzień Nauki w gimnazjum w Grzymiszewie

 

SAM 4314

 

Dzień Nauki został zorganizowany 25 maja br. w Gimnazjum im. K.K. Baczyńskiego w Grzymiszewie. Imprezę przygotowali nauczyciele bloku matematyczno - przyrodniczego. Jej celem było pokazanie nauki w innym wymiarze, wykraczającym poza szkolne ławki oraz pobudzenie wśród uczniów pasji związanych z naukami przyrodniczymi. Tego dnia zajęcia prowadzone były przez zaproszonych gości min. przez Adama Gomółkę- nauczyciela Zespołu Szkół Technicznych w Turku, który opowiadał uczniom o swojej rowerowej podróży z Hiszpanii do Polski oraz przez absolwentkę gimnazjum w Grzymiszewie - Emilię Wojtczak, która obecnie jest wykładowcą Politechniki Poznańskiej, a która opowiadała o licznych podróżach po świecie.

 

SAM 4304

 SAM 4295

 

Podleśniczy Nadleśnictwa w Turku poprowadził warsztaty zatytułowane "Tajemnice lasu" natomiast nauczyciele z Zespołu Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich wraz z uczniami zaprezentowali zajęcia dotyczące Odnawialnych Źródeł Energii.

 

SAM 4299

 SAM 4316

 

Ponadto gimnazjaliści z Tuliszkowa, Słodkowa i Malanowa wzięli oraz w I Gimnazjalnym Konkursie Matematyczno - Przyrodniczym. Cztery drużyny konkursowe zmagały się w grze Geocatching. Na podstawie współrzędnych geograficznych uczniowie musieli odnaleźć z GPS stanowiskoukryte na terenie Grzymiszewa i rozwiązać przy każdym z nich zadanie z przedmiotów matematyczno - przyrodniczych zdobywając w ten sposób punkty. Na zakończenie imprezy, wszyscy uczniowie i zaproszeni goście  zatańczyli "Belgijkę".

 

POLECANY FOTOREPORTAŻ

POLECAMY

facebook_page_plugin