Zapustnicy w Urzędzie

wtorek, 17, maj 2011
Zapusty, dawne polskie określenie karnawału używane jeszcze po II wojnie światowej, zwłaszcza na wsiach. Z zapustami łączył się zwyczaj "chodzenia po kolędzie", podczas którego kolędnicy odgrywali krótkie scenki fabularne, otrzymując w zamian poczęstunek lub drobne datki czy podarunki. Dla grup zamożniejszych (głównie szlachty, a później także mieszczaństwa) zapusty były okresem zabaw, kuligów, balów. Zapusty kończyły się o północy we wtorek poprzedzający Środę Popielcową, która rozpoczynała 40-dniowy okres Wielkiego Postu.
W rolę kolędników wcieliły się przedszkolaki, które 13 lutego 2009 roku odwiedziły Urząd Gminy i Miasta w Tuliszkowie. Swoimi występami pzypomniały o kończącym się karnawale. Jak co roku przedszkolaki zaskoczyły burmistrza Grzegorza Ciesielskiego oraz pracowników urzędu, swoimi śpiewami, wierszami oraz strojami.
Wszyscy uczestnicy oraz burmistrz otrzymali od kolędników cukierki. Aby jednak tradycji stało się zadość, burmistrz również przygotował dla przedszkolaków prezent w postaci torby słodyczy, dziękując za wspaniały występ, który poprawił wszystkim humory.

zap09 1 zap09 2 zap09
POLECANY FOTOREPORTAŻ

POLECAMY

facebook_page_plugin