Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy XVII finał

wtorek, 17, maj 2011
11 stycznia 2009 roku w całej Polsce miał miejsce finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem wolontariusze na terenie całego kraju zbierali na sprzęt do wczesnego wykrywania nowotworów u dzieci. Swoich wolontariuszy WOŚP miała również w Tuliszkowie. Również w Tuliszkowie był wielki finał orkiestry...

Wolontariusze zaczęli zbiórkę pieniędzy od wczesnych godzin porannych, którą prowadzili aż do samego wieczora. Podsumowanie całego finału na terenie gminy Tuliszków miało miejsce w sali OSP Tuliszków. Rozpoczęło się o godz. 18:00. Oprócz gadżetów przysłanych z WOŚP w postaci koszulki, kalendarzy oraz kubka, na licytacji wystawiono rzeczy dostarczone przez Urząd G. i M. w Tuliszkowie (książka "Miasteczko wśród czereśniowych sadów", kubek z herbem gminy, pamiątkowy medal z okazji 550 lecia lokacji miasta oraz kalendarz), OSP Tuliszków (hełm strażacki z początku XX w.), P. Danutę Nawrocką(ręcznie wykonane ozdoby choinkowe oraz wielkanocne) oraz Irenę Pałasz (haftowane serwetki). Najdrożej wylicytowano t-shirt WOŚP, który za kwotę 200 zł zakupił Mirosław Pałasz.

Licytację orkiestrowych gadżetów uatrakcyjniły dzieci z Przedszkola im. Kubusia Puchatka, które we wspaniałych strojach zatańczyły Poloneza, zaśpiewały oraz przedstawiły program w którym udział wziął sam Kubuś Puchatek z przyjaciółmi.

Podczas orkiestry wręczono również nagrody w konkursie „Na najładniejszą iluminację bożonarodzeniową”. W konkursie udział wzięło 7 gospodarstw, które zostały przyozdobione świątecznymi światełkami. Komisja konkursowa powołana przez Burmistrza przyznała następujące miejsca:
I miejsce Maria Jabłońska z Tuliszkowa
II miejsce Hanna Rybacka z Tuliszkowa
III miejsce Elżbieta Anastaziak z Tarnowej
IV miejsce Elżbieta i Robert Pawliccy z Tuliszkowa
V miejsce Jerzy Klejna z Tarnowej, Urszula Patrzykąt z Tuliszkowa oraz marek Kościelak z Ogorzelczyna.
Dla wszystkich uczestników przewidziano nagrody i upominki.

Wręczono również upominki dla wszystkich uczestników konkursu sylwestrowego, który polegał na tym, aby butelkę po szampanie, wraz z zapisanym nazwiskiem wrzucić do specjalnego kosza.

Sztab WOŚP zorganizował Zespół Szkół w Tuliszkowie. Szefem sztabu była P. Iwona Bartczak, której pomagało 80 wolontariuszy. Na ulicach Tuliszkowa pieniądze zbierano do 20 puszek. Razem zebrano 6237,89 zł. To o około 500 zł więcej niż w roku poprzednim. Miejmy nadzieję, że za rok będzie jeszcze więcej.

POLECANY FOTOREPORTAŻ

POLECAMY

facebook_page_plugin