60 lat Przedszkola w Tuliszkowie

wtorek, 17, maj 2011
19 grudnia 2008 roku Przedszkole w Tuliszkowie obchodziło 60 rocznicę istnienia. Z tej okazji przygotowano szereg uroczystości, które rozpoczęły się oficjalnie w przedszkolu.
Uroczystości rozpoczęła dyrektor przedszkola Marianna Skubiszewska, która powitała wszystkich gości oraz zaprezentowała w skrócie historię przedszkola. Po niej głos zabrał przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Hryniuk, który na ręce dyrektor Skubiszewskiej złożył uroczystą uchwałę Rady Miejskiej o nadaniu przedszkolu imienia Kubusia Puchatka.
Od tej chwili przedszkole w Tuliszkowie nosić będzie nazwę jednej z najpopularniejszych postaci bajkowych.
Po oficjalnym przywitaniu goście mogli obejrzeć wystawę zdjęć oraz kroniki, na których można było znaleźć wszystkie pokolenia przedszkolaków.
Na sam koniec Burmistrz Grzegorz Ciesielski, przedstawiciel Kuratorium Oświaty Paweł Żebrowski oraz jeden z przedszkolaków dokonali odsłonięcia tablicy z oficjalną nazwą przedszkola.
Po części oficjalnej wszyscy uczestnicy uroczystości przemaszerowali do restauracji Meteora, gdzie miała odbyć się część artystyczna.
Część artystyczną rozpoczął występ Chór Nauczycielskiego z Turku którym dyrygowała Joanna Gogulska. Warto zauważyć, iż w chórze śpiewa sama dyrektor przedszkola Marianna Skubiszewska.
Po chórze występy rozpoczęły przedszkolaki. Jak przystało na tak doniosłą uroczystość „szkolną” rozpoczęły występy tańcząc tradycyjnego Poloneza.
Dalsze występy przepełnione były piosenkami i tańcem w wykonaniu przedszkolaków. Pomogły im również absolwentki przedszkola, które również zaśpiewały kilka piosenek. W przedstawieniu przedszkolaki występowały w przygotowanych przez Panią Bożenę Pielesiak strojach. Wśród występujących znaleźli się mieszkańcy zaczarowanego lasu z Kubusiem Puchatkiem na czele, 7 krasnoludków i wiele, wiele innych.
Przedszkolaki przygotowały niespodziankę dla burmistrza, nadając mu tytuł „Kumpla Przedszkolaka”. Kubuś Puchatek wręczył burmistrzowi dzbanek z miodem, a od wszystkich dzieci burmistrz otrzymał maskotkę Kubusia Puchatka.
Dyrektor przedszkola wręczyła specjalne podziękowania sponsorom i osobom wybitnie zasłużonym dla przedszkola, które w ostatnim czasie służyły pomocą nie tylko finansową, ale i materialną, a także poświęcając swój prywatny czas.
Na koniec głos mogli zabrać goście. Zaczął Burmistrz Tuliszkowa Grzegorz Ciesielski razem z Przewodniczącym RM Piotrem Hryniukiem. Podziękowali za wielki trud całej kadrze pedagogicznej przedszkola za trud i wysiłek. Szczególnie podziękowali za aktywny udział we wszystkich imprezach i uroczystościach organizowanych przez Tuliszkowski Samorząd. Gratulacje z okazji 60 lecia złożył reprezentant kuratorium oświaty Pan Paweł Żebrowski, reprezentanci oświaty z terenu gminy Tuliszków, radna i jednocześnie absolwentka przedszkola Jadwiga Poprawska.
Gratualcje złożył również dyrektor MGOK w Tuliszkowie Mirosław Rojek oraz Grażyna Pośpiech.
A wszystkiemu z boku przyglądał się Ten, którego imieniem nazwano przedszkole, mianowicie Kubuś Puchatek i zapewne obmyślał już plan uroczystości, tym razem z okazji 100 lecia przedszkola.

60latp 60latp 1
60latp 3 60latp 4
60latp 4 60latp 7
60latp 8 60latp 9
POLECANY FOTOREPORTAŻ

POLECAMY

facebook_page_plugin