Informacja dla mieszkańców- zwrot podatku akcyzowego.

UWAGA MIESZKAŃCY !
ZWROT PODATKU AKCYZOWEGO!

uwaga ważne

Z uwagi na stan epidemiczny w związku z rozprzestrzenianiem się choroby COVID-19 oraz zamknięciem kasy Urzędu GiM Tuliszków do odwołania proszę, aby osoby, które w miesiącu lutym br. składały wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej i zadeklarowały odbiór środków pieniężnych w kasie Urzędu przedłożyły oświadczenie, wyrażające zgodę na przekazanie podlegającej zwrotowi kwoty podatku akcyzowego na wskazany rachunek bankowy.
Oświadczenie dostępne jest na stronie internetowej Urzędu Gminy i Miasta Tuliszków www.tuliszkow.pl (link poniżej) lub w siedzibie Urzędu. Oświadczenie należy składać w Urzędzie Gminy i Miasta w Tuliszkowie w terminie do 20 kwietnia 2020 r.
Wszelkie informacje mieszkańcy mogą uzyskać pod nr tel. 63 279 17 84 w Urzędzie Gminy i Miasta w Tuliszkowie.


Burmistrz
/-/ Krzysztof Roman

 

Czytaj więcej...

Komunikat ZGK w sprawie odczytu wodomierzy.

KOMUNIKAT
W związku z realnym zagrożeniem rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa Zakład Gospodarki Komunalnej w Tuliszkowie wstrzymuje do odwołania dokonywanie bezpośrednich odczytów wodomierzy przez inkasenta.

W celu uniknięcia skumulowania należności za wodę lub ścieki z powodu braku możliwości odczytu wodomierzy Zakład zwraca się z prośbą o samodzielne dokonanie odczytu i podanie wskazań wodomierza telefonicznie pod nr tel. 63 2793013 lub mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kolejnymi ulicami, których mieszkańcy proszeni są o podawanie odczytów są:  
- ul. Piaskowa, Paderewskiego, Żuchalska, Plac Akacjowy, Polna, Śliwowa, Słoneczna, Zdrojowa, Targowa, OSP, Floriańska, Plac Floriański, Parkowa Sadowa.

Zwracamy się z prośbą o przekazanie odczytów w terminie do dnia 17.04.2020r.  

 

Czytaj więcej...

Projekt "Przestrzeń gminna- lokalna wartość".

Szanowni Państwo,
dziękujemy tym wszystkim, którzy złożyli wnioski do miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Miasto Tuliszków II za pomocą aplikacji tuliszkow.e-mapa.net. Metoda ta realizowana była w ramach projektu "Przestrzeń gminna - lokalna wartość" , a zakończona ma być spotkaniem konsultacyjnym. O tym, kiedy ono zostanie zorganizowane będziemy Państwa informować na bieżąco. Ze względu na obecną sytuację pandemii koronawirusa, zorganizowanie spotkania z mieszkańcami nie jest możliwe.

FE POWER poziom kolor

 

Czytaj więcej...

Rodzice nadal będą mogli korzystać z dodatkowego zasiłku opiekuńczego.

                                                                                                                                                                                      zus

Informacja prasowa

Rodzice nadal będą mogli korzystać z dodatkowego zasiłku opiekuńczego 

 

Czytaj więcej...

Komunikat w sprawie nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego.

 

KOMUNIKAT

w sprawie nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego

Zgodnie z komunikatem Ministerstwa Sprawiedliwości w związku z zagrożeniem związanym z COVID-19 zasadne jest zawieszenie udzielania porad osobiście. Od 1 kwietnia 2020 r. możliwe jest uzyskanie nieodpłatnej pomocy prawnej  i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego poprzez środki porozumiewania się na odległość. Chętni do uzyskania pomocy w ramach nieodpłatnych porad prawnych proszeni są o kontakt telefoniczny pod numerem 63 222 33 03 lub mailowy pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pod wskazanym numerem będzie można uzyskać informację o numerze telefonu do właściwego radcy prawnego bądź adwokata. Numery te będą czynne w godzinach urzędowania danego punktu nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego.

Wniosek – zgłoszenie porady na odległość dostępne na stronie www.bip.powiat.turek.pl                   w zakładce Nieodpłatna Pomoc Prawna.

 

 

 

Czytaj więcej...

Odczyt wodomierzy- informacja dla mieszkańców.

KOMUNIKAT

W związku z realnym zagrożeniem rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa Zakład Gospodarki Komunalnej w Tuliszkowie wstrzymuje do odwołania dokonywanie bezpośrednich odczytów wodomierzy przez inkasenta.

W celu uniknięcia skumulowania należności za wodę lub ścieki z powodu braku możliwości odczytu wodomierzy Zakład zwraca się z prośbą o samodzielne dokonanie odczytu i   podanie wskazań wodomierza telefonicznie pod nr tel. 63 2793013 lub mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Prosimy o przekazywanie odczytów wg. poniższego harmonogramu:
- ul. K. Zaremby, Plac Powstańców Styczniowych, Łódzka,  Południowa, Ogrodowa i 1-go Maja do 03.04.2020r.,

- ul. Senatorska, B. Patrzykąta, Górna, Marii Konopnickiej  do 10.04.2020r.

W razie nieprzekazania informacji o aktualnym stanie wodomierza w ww. terminie  Zakład Gospodarki Komunalnej w Tuliszkowie skorzysta z prawa wystawienia faktur na podstawie średniego zużycia obliczonego w oparciu o wcześniejsze okresy rozliczeniowe.

Zakład pragnie jednocześnie przypomnieć, iż dokonując odczytu wodomierza należy podawać tylko czarne cyfry (czytane od lewej strony licznika (łącznie z zerami), które oznaczają zużycie wody w pełnych metrach sześciennych.

                                                                   

Czytaj więcej...

POLECANY FOTOREPORTAŻ

Budowa kanalizacji w Grzymiszewie.

 

Termomodernizacja budynku po dwrocu.

 

Budowa punktu zbierania odpadów

 logii

facebook_page_plugin