Zawody w powożeniu zaprzęgami już po raz 12

2018 zawody w powozeniuW niedzielę, 17 czerwca br. w Tuliszkowie odbędą się XII Otwarte Gminne Zawody w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi „Pod św. Witem”. Część sportową poprzedzi poświęcenie zwierząt domowych i widowiskowy przejazd powozów ulicami miasta. Wyścigi koni i kuców zostaną rozegrane w kategoriach zaprzęgów jednokonnych, parokonnych i wielokonnych.

 

Czytaj więcej...

Zajęcia otwarte dla uczniów klas II, III i IV z Rafałem Kubackim

2018 ukemiW czwartek (14.06.2018 r.) w Szkole Podstawowej im. Powstańców 1863 r. w Tuliszkowie w małej sali gimnastycznej SP odbędą się zajęcia pokazowe dla naszych młodszych uczniów w ramach promocji programu UKEMI – szkoła bezpiecznego upadania. Zajęcia będzie prowadził Pan Rafał Kubacki, który jest ambasadorem wspomnianego projektu.

 

 

Czytaj więcej...

ZGK wprowadza ograniczenia zużycia wody

2018 ograniczenie zuzycia wodyZakład Gospodarki Komunalnej w Tuliszkowie informuje, że w związku z wysokimi temperaturami i brakiem opadów deszczu wprowadza się z dniem 08.06.2018 r. kategoryczny zakaz podlewania w godzinach 5.00-8.00 oraz 17.00-22.00 upraw, ogródków, mycia pojazdów i napełniania basenów z wodociągów na terenie Gminy i Miasta Tuliszków.

 

 

Czytaj więcej...

Dni Tuliszkowa 2018

DSC 009Dni Tuliszkowa 2018 rozpoczęły się od występów najmłodszych wykonawców. W sobotę, 2 czerwca, na stadionie miejskim zaprezentowali się laureaci Gminnego Przeglądu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej, przedszkolaki i podopieczni Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury. W wieczornym koncercie zaśpiewali Jacek Mezo Mejer z Ewą Jach oraz, wykonujący muzykę gospel, soul, R&B i funk, chór Sound’n’Grace.

Czytaj więcej...

Otrzymaj EKUZ i uzyskaj dostęp do ZIP w Starostwie Powiatowym w Turku

ekuz mStarosta Turecki informuje, że 8 czerwca 2018 w godzinach 10.00-15.00 w Starostwie Powiatowym w Turku (ul. Kaliska 59), w pokoju nr 13 (Wydział Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Zdrowia) istnieje możliwość uzyskania dostępu do Zintegrowanego Informatora Pacjenta (ZIP) oraz wyrobienia Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego EKUZ.

 

Czytaj więcej...

Spodziewane upały i burze z gradem

burzowo

W ramach działań z zakresu monitoringu zagrożeń przekazujemy treść zmiany ostrzeżenia meteorologicznego nr 25 wydanego dnia 01.06.2018 r. przez IMGW Biuro Prognoz Meteorologicznych Oddział w Poznaniu.

 

 

 

Czytaj więcej...

POLECANY FOTOREPORTAŻ

POLECAMY

facebook_page_plugin