Pod niebem pełnym gwiazd z MGBP. Pokaz w mobilnym planetarium

2018 mobilne planetarium 01W piątek, 21.09.2018 w hali sportowej w Tuliszkowie, w specjalnie przygotowanej kopule, odbyły się spektakle w mobilnym planetarium. Projekcje zostały sfinansowane w ramach realizacji projektu „Bawiąc – uczyć, czyli tuliszkowskie podróże w czasie i przestrzeni”. Projekt ten, przygotowany przez Miejsko-Gminną Bibliotekę w Tuliszkowie zakłada przeprowadzenie szeregu spotkań dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych z terenu miasta i gminy Tuliszków. Głównym celem projektu jest integracja społeczna oraz przybliżenie w ciekawej i niebanalnej formie wybranych zagadnień z dziedziny wiedzy o świecie.

Czytaj więcej...

IX Rowerowy zawrót głowy

2018 rowerowy zawrot glowy 01„Rowerowy zawrót głowy” to rajd gwiaździsty, w którym biorą udział mieszkańcy gmin Golina, Rychwał, Rzgów, Stare Miasto i Tuliszków. Metą IX edycji wydarzenia, organizowanego przez Stowarzyszenie Solidarni w Partnerstwie, był tuliszkowski stadion przy ul. Nortowskiej.

 

 

Czytaj więcej...

Konferencja „Uzależnienia a przemoc w rodzinie” już 5 października

2018 konferencja m5 października 2018 r. o godz. 12.00 w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury w Tuliszkowie (ul. Haliny Oleksiak 2) odbędzie się konferencja „Uzależnienia a przemoc w rodzinie”. Podczas spotkania zostanie podjęta m.in. tematyka przeciwdziałania narkomanii na poziomie lokalnym, odpowiedzialności prawnej nieletnich, roli ZKKS w realizacji ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii i przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie, czy rozwiązywania problemu przemocy w praktyce Zespołu Interdyscyplinarnego.

Czytaj więcej...

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oferuje pomoc rolnikom, których gospodarstwa ucierpiały w skutek tegorocznej suszy lub powodzi

2018 pomoc kleskowa dla rolnikow mAgencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oferuje pomoc rolnikom, których gospodarstwa ucierpiały w skutek tegorocznej suszy lub powodzi. W pierwszej kolejności o wsparcie finansowe mogą ubiegać się rolnicy, w których gospodarstwach susza lub powódź spowodowały straty w uprawach w wysokości co najmniej- 70 proc. Wnioski mogą składać w biurach powiatowych ARiMR od 14 do 28 września 2018 r.

Czytaj więcej...

A może konopie włókniste?

2018 konopie mJak podjąć uprawę konopi przemysłowych (Cannabis sativa L) ? Firma zajmująca się doradztwem i kontraktacją rośliny podejmie współpracę z rolnikami z terenu gminy Tuliszków.

Ogłoszenie o możliwości kontraktacji konopi [PDF]

 

 

Czytaj więcej...

Rusza przebudowa drogi krajowej nr 72!

2018 dk 72 plany m

Przebudowa drogi krajowej nr 72 doczeka się realizacji. W związku z rozstrzygnięciem przetargu dzisiaj, tj. 20 września 2018 r. w Urzędzie Gminy i Miasta Tuliszków burmistrz Grzegorz Ciesielski spotkał się z przedstawicielami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz generalnym wykonawcą. Omówiono planowany harmonogram prac budowlanych. Roboty mają się rozpocząć jeszcze w październiku tego roku.

Czytaj więcej...

Program Czyste Powietrze. Spotkanie informacyjne 21 września

2018 czyste powietrze minW związku z wdrażaniem Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze” 21 września br. o godz. 18.00 w Szkole Podstawowej w Tuliszkowie odbędzie się spotkanie, podczas którego pracownicy Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu przybliżą jego założenia oraz procedurę składania wniosków.

 

Czytaj więcej...

POLECANY FOTOREPORTAŻ

POLECAMY

facebook_page_plugin