"Promyk" w fabryce bombek

Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i ich Rodzin „Promyk” zorganizowało swoim podopiecznym, z okazji Mikołajek, wycieczkę. Tym razem udaliśmy się do Gniezna, do fabryki bombek malowanych ręcznie.
Zaprosiliśmy również niepełnosprawnych z grupy „Domino”. Wszyscy zapoznaliśmy się z procesem technologicznym – czyli ręczną pracą związaną z powstawaniem bombek, a następnie ich ozdabianiem. Jest to już jedna z niewielu, wykonywana rękoma ludzkimi, praca.
Dzieci były zachwycone różnorodnością, kolorami i specyfiką fabryki. Następnie w sklepie firmowym można było zakupić przepiękne ozdoby choinkowe. Na zakończenie dzieci otrzymały ręcznie malowane bombki z własnym imieniem. Radość gościła na twarzach podopiecznych „Promyka”.
Dzięki miłemu Panu kierowcy bezpiecznie i wesoło wróciliśmy do domów. Sponsorem naszej wycieczki był Pan Tadeusz Wawrzyniak.
Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i ich Rodzin „Promyk” zorganizowało swoim podopiecznym, z okazji Mikołajek, wycieczkę. Tym razem udaliśmy się do Gniezna, do fabryki bombek malowanych ręcznie.

Czytaj więcej...

10-lecie Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych

5 grudnia 2007 r. swoje 10-lecie obchodziła Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Tuliszkowie. Z tej okazji przygotowano małą uroczystość, podsumowującą 10 lat działalności.
Uroczystość odbyła się w Miejsko Gminnym Domu Kultury w Tuliszkowie, rozpoczynając się o godz. 10:00. Od przywitania gości rozpoczęła jubileusz 10-lecia Pani Justyna Michalak- opiekun świetlicy socjoterapeutycznej oraz członek Komisji.
Po niej głos zabrał Przewodniczący Komisji Pan Bolesław Mazurek, który przedstawił sprawozdanie z 10 lat działalności komisji.
Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych powstała na mocy uchwały Rady Miejskiej w Tuliszkowie w 1997 roku. Głównym celem Komisji jest profilaktyka problemów alkoholowych i innych uzależnień oraz szeroko pojęta pomoc osobom uzależnionym i członkom ich rodzin.
W ramach działalności Komisji w czerwcu 1997 r. powstał punkt konsultacyjno-informacyjny, a w październiku 1998 roku świetlica socjoterapeutyczna „Top Secret”. Zarówno punkt konsultacyjno0informacyjny jak i świetlica Top Secret funkcjonują w pomieszczeniach Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury w Tuliszkowie. Pomieszczenia, w których działają wyremontowano i wyposażono ze środków którymi dysponuje Komisja.
Na przestrzeni 10 lat Komisja zorganizowała wiele konkursów i zajęć. Organizowała kolonie i półkolonie organizując dzieci i młodzieży wolny czas. Komisja przeprowadziła wiele kontroli sprawdzając warunki w jakich sprzedawany jest alkohol oraz przeprowadziła wiele rozmów z osobami mającymi problemy alkoholowe oraz z ich rodzinami.
Oprócz działań stricto związanych z walką z alkoholizmem, Komisja współorganizowała wiele inicjatyw m. in. :
- współorganizacja Dni Tuliszkowa
- udział dzieci i młodzieży z terenu gminy w rajdach i marszach trzeźwości
- imprezy organizowane przez Turkowskie Stowarzyszenie Młodych
- Ogólnopolska Kampania Społeczna „Zachowaj Trzeźwy Umysł”
W okresie swego 10 letniego funkcjonowania Komisja wielokrotnie zmieniała swój skład, kierując się podstawowym kryterium, a mianowicie tym aby reprezentować jak najszerszy krąg społeczny. Dlatego też w jej skład wchodzili pracownicy samorządowi, nauczyciele, policjanci, księża, pracownicy socjalni i lekarze.
Po przedstawieniu 10letniego okresu działalności Komisji przyszedł czas na życzenia. Zaczął Burmistrz Tuliszkowa Grzegorz Ciesielski, który podziękował Komisji za wieloletnią pracę, życząc jednocześnie kolejnych lat działalności. Razem z burmistrzem kwiaty wręczył Piotr Hryniuk- przewodniczący Rady Miejskiej w Tuliszkowie.
Po burmistrzu głos zabrała Pani Elżbieta Krzempek- Dyrektor Gimnazjum w Grzymiszewie, która w imieniu wszystkich dyrektorów złożyła na ręce Przewodniczącego Komisji- Bolesława Mazurka kwiaty i życzenia dalszej skutecznej pracy.W formie wiersza napisanego specjalnie na tą okazję życzenia złożył dyrektor MGOK w Tuliszkowie Mirosław Rojek. Podkreślił wkład Komisji w prawidłowe funkcjonowanie lokalnej społeczności na koniec składając następujące życzenia:
„Szanowna komisjo, prócz wierszy i przysłów
Życzymy Wam dzisiaj, moc trzeźwych pomysłów
By na przyszłe lata zawsze z Wami były
Tak jak do tej pory- bosko-ludzkie siły”
Po życzeniach nastąpiła część artystyczna, którą przygotowała młodzież ze świetlicy terapeutycznej Top Secret, prowadzonej przez Panią Justynę Michalak. Młodzież zaprezentowała scenki przedstawiające pozytywne i negatywne skutki spożywania alkoholu i zażywania narkotyków.
Na koniec Przewodniczący Komisji Bolesław Mazurek zaprosił wszystkich zebranych na mały poczęstunek.
5 grudnia 2007 r. swoje 10-lecie obchodziła Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Tuliszkowie. Z tej okazji przygotowano małą uroczystość, podsumowującą 10 lat działalności.

Czytaj więcej...

Konkurs na realizację zadań z zakresu Kultury Fizycznej

Ogłoszony 30 października konkurs został rozstrzygnięty. Burmistrz Gminy i Miasta przeznaczył na ten cel 15000 zł.
Swoją ofertę na realizację zadań z zakresu kultury fizycznej złożyły 4 kluby sportowe: Klub Sportów i Sztuk Walk, MGKS Tulisia Tuliszków, UKS Lis oraz Turkowski Klub Karate.
Powołana przez Burmistrza Komisja w składzie:
Bolesław Mazurek- przewodniczący
Tomasz Pałasz- sekretarz
Piotr Hryniuk- członek
Tomasz Maćkowski- członek
Łukasz Marciniak- członek
Alina Przybysz- członek
przyznała pieniądze wszystkim klubom w następujących kwotach:
MGKS Tulisia Tuliszków- 7500 zł
Klub Sportów i Sztuk Walk- 3000 zł
UKS Lis- 3000 zł
Turkowski Klub Karate- 1500 zł
Na realizację powierzonych zadań kluby mają czas do 28 grudnia 2007 r.
Ogłoszony 30 października konkurs został rozstrzygnięty. Burmistrz Gminy i Miasta przeznaczył na ten cel 15000 zł.

Czytaj więcej...

Tydzień Edukacji Globalnej

23 listopada z inicjatywy poznańskiego europosła Filipa Kaczmarka na terenie gminy Tuliszków odbyły się dwa spotkania w ramach Tygodnia Edukacji Globalnej.
Obchodzony co roku Tydzień Edukacji Globalnej w tym przypadał w okresie od 19-25 listopada.
Na terenie gminy Tuliszków zajęcia prowadził Tomasz Pałasz. Zajęcia odbyły się w gimnazjum w Tuliszkowie, Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Grzymiszewie oraz w Gimnazjum w Grzymiszewie. Razem udział w zajęciach wzięło około 300 uczniów.
Podczas spotkania przedstawiono problemy dotyczące głodu, ubóstwa i choróbCelem spotkania było uświadomienie młodym ludziom, iż to co dla każdego w Polsce jest standardem, dla innych ludzi może być luksusem. Porównano również warunki życia w Polsce z warunkami w krajach afrykańskich i azjatyckich, gdzie brak wody czy lekarzy doskwiera najbardziej.
Przedstawiona prezentacja prezentowała warunki życia na ziemi.
Uczniowie wypełnili ankietę, taką samą jak uczniowie innych szkół, której wyniki po opracowaniu przez biuro Filipa Kaczmarka, zostaną opublikowane razem z ankietami z terenu całej Europy.
23 listopada z inicjatywy poznańskiego europosła Filipa Kaczmarka na terenie gminy Tuliszków odbyły się dwa spotkania w ramach Tygodnia Edukacji Globalnej.
Obchodzony co roku Tydzień Edukacji Globalnej w tym przypadał w okresie od 19-25 listopada.

Czytaj więcej...

Wybory Parlamentarne 2007

21 października 2007 roku odbyły się wybory parlamentarne. Poniżej przedstawiamy wyniki wyborów na terenie gminy Tuliszków.
GMINA TULISZKÓW
Udział w głosowaniu wzięło 3536 osób na 8126 uprawnionych do głosowania. Wobec powyższego frekwencja na terenie gminy Tuliszków wyniosła 43,51 %
Senat
1.Budner Margareta 1096 głosów
2.Cieślak Stanisław 138 głosów
3.Gruszczyński Piotr Andrzej 629 głosów
4.Jóźwiak Bartosz 57 głosów
5.Nawrocki Ryszard Piotr 418 głosów
6.Niewiarowski Ireneusz 770 głosów
7.Rogowska Małgorzata 167 głosów
8.Śledź Jan 111 głosów
9.Tomicki Marek Stanisław 535 głosów
10.Waszkowiak Marek 1098 głosów
11.Wesołowski Jan Paweł 306 głosów
RAZEM
5325
Sejm
KWW Polska Partia Pracy
Razem 58 głosów
Ziobro Leszek Józef-  30 głosów
Basak Mariol- 5 głosów
Kamiński Jarosław, Idziak Wiesław- 4 głosy
KWW LPR
Razem 46 głosów
Arent Krzysztof- 9 głosów
Krzyżański Andrzej- 7 głosów
Grad Jan Franciszek- 5 głosów
KWW PiS
Razem 1452 głosy- najwięcej w gminie Tuliszków
Bartosik Ryszard- 376 głosów
Chmielewski Arkadiusz Jan- 244 głosy
Czarnecki Witold- 214 głosów
KWW PO
Razem 870 głosów
Tomaszak- Zesiuk Irena Barbara- 439 głosów- najwięcej w gminie Tuliszków
Nowak Tomasz Piotr- 221 głosów
Waszak Małgorzata - 36 głosów
Tyczka Antoni Krzysztof- 36 głosoów
KWW PSL
Razem 433 głosy
Grzeszczak Eugeniusz Tomasz- 433 głosy
Włodarczyk Bogdan Kazimierz- 109 głosów
Cieślak Wiesław- 65 głosów
KWW Samoobrona RP
Razem 144
Wawrzyniak Benedykt- 54 głosy
Aumiller Andrzej Kordian- 29 głosów
Kwieciński Paweł Roman, Sobczak Beata Elżbieta- 17 głosów
KWW LiD
Razem 430 głosów
Dziamara Stefan Mieczysław- 116 głosów
Dzieciątkowska- Pieścik Anita Teresa- 104 głosy
Rosicki Bogdan- 58 głosów
21 października 2007 roku odbyły się wybory parlamentarne. Poniżej przedstawiamy wyniki wyborów na terenie gminy Tuliszków.

Czytaj więcej...

Dzień Edukacji Narodowej

14 października 2007 roku w Sali Bankietowej w Tuliszkowie odbył się Gminny Dzień Edukacji Narodowej. Uroczystości rozpoczął występ dzieci z Przedszkola w Tuliszkowie, które w barwnych strojach zaprezentowały tańce i śpiewy.
W kolejnej części uroczystości nadszedł czas na podsumowanie roku. Burmistrz Gminy i Miasta Grzegorz Ciesielski, podziękował nauczycielom i dyrektorom szkół za wysiłek na rzecz społeczeństwa. Razem z Przewodniczącym Rady Miejskiej Piotrem Hryniukiem nagrodzili nauczycieli.
Medal Komisji Edukacji Narodowej
Pani Jolanta Werkowska- Dyrektor S.P. w Ogorzelczynie
Nagrody Burmistrza
Danuta Soja- nauczycielka S.P. w Ogorzelczynie
Urszula Mory- wicedyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Grzymiszew
Barbara Bukowiecka- nauczycielka S.P. w Smaszewie
Jolanta Krawczyk- nauczycielka S.P. Tarnowa
Anna Markiewicz- nauczycielka Przedszkola w Tuliszkowie
Nominacje do tytułu Nauczyciela Roku Szkolnego 2006/2007 i zwycięzcy
Kategoria I  kl. 0-3
Grzelczak Aleksandra- nauczycielka S.P. Ogorzelczyn
Krawczyk Jolanta – nauczycielka S.P. Tarnowa
Bałdyka Małgorzata- nauczycielka S.P. Kiszewy
Pielesiak Bożena- nauczycielka Przedszkola w Tuliszkowie
Kategoria II kl.4- 6
Żelczak Barbara- nauczycielka S.P. Ogorzelczyn
Łężak Renata- nauczycielka S.P. Tarnowa
Mikołajczyk Stanisław- nauczyciel S.P. Kiszewy
Boczula Grażyna- nauczycielka Zespołu Szkół w Tuliszkowie
Kategoria III Gimnazja
Kruczkowska Maria- nauczycielka Gimnazjum w Grzymiszewie
Kowalewska Ewa- nauczycielka Gimnazjum w Grzymiszewie
Osajda Zbigniew- nauczyciel Zespołu Szkół w Tuliszkowie
Thiel Anna- nauczycielka Zespołu Szkół w Tuliszkowie
Dyplomy i wyróżnienia
Michalak Dorota- nauczycielka Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Grzymiszewie
Szymaniak Anna- nauczycielka Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Grzymiszewie
Łuszcz Ewa- nauczycielka S.P. w Ogorzelczynie
Lewandowska Kornelia- nauczycielka Gimnazjum w Grzymiszewie
Dębczyńska Anna- nauczycielka Gimnazjum w Grzymiszewie
Sawicka Beata- nauczycielka Gimnazjum w Grzymiszewie
Dyplomy podziękowania otrzymali wszyscy dyrektorzy jednostek oświatowych.
14 października 2007 roku w Sali Bankietowej w Tuliszkowie odbył się Gminny Dzień Edukacji Narodowej. Uroczystości rozpoczął występ dzieci z Przedszkola w Tuliszkowie, które w barwnych strojach zaprezentowały tańce i śpiewy.

Czytaj więcej...

Otwarte Gminne Zawody w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi Tuliszków 2007

Otwarte Gminne Zawody w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi Tuliszków 2007
7 października 2007 roku, w odpust tuliszkowskiej parafii odbyły się Otwarte Gminne Zawody w powożeniu Zaprzęgami Konnymi. Organizatorami zawodów był Urząd Gminy i Miasta Tuliszków, Miejsko-Gminny Dom Kultury w Tuliszkowie oraz Pan Stefan Markiewicz, hodowca koni z Tuliszkowa.
Zawody rozpoczęły się o godzinie 15:00 uroczystą paradą po ulicach Tuliszkowa w której uczestniczyły wszystkie zgłoszone zaprzęgi. Zawody, które rozpoczęły się po paradzie były przede wszystkim sprawdzeniem zręczności powożenia, ale również prędkości na prostych odcinkach. Ze względu na rodzaj zaprzęgów zawody podzielono na 6 kategorii:
Zaprzęgi parokonne kuców
Zaprzęgi jednokonne kuców
Zaprzęgi jednokonne
Zaprzęgi parokonne
Zaprzęgi Wielokonne
Wyścigi konne
Do zawodów zgłosiło się 15 ośrodków i właścicieli z powiatu tureckiego, a także z innych powiatów. Zgłosili się:
Tadeusz Jaroszewski z Krzymowa na klaczy Estera i ogierze Ekwador
Grzegorz Waleński, Michał Marcinkowski, Paweł Koźiński z Klubu IDMAR w Krajkowie na ogierze Fawory, wałachu Neapolitano, ogierze Play i ogierze Fearpaly, wałachu Max
Wojciech Szewczyński z Wyszyny na klaczy Delicja i klaczy Malwina
Eugeniusz Chojnowski, Zdzisław Kowalski ze Skarżyna kolonii na klaczy Kaśka i klaczy Białogłowa
Stefan Markiewicz, Józef  Fabiański, Natalia Markiewicz z Tuliszkowa na klaczy Malwa, klaczy Malwinie, klaczy Majce i ogierze Maraton
Zbigniew Nowakowski, Jarosław Krawiec z Wyszyny na klaczy Warka i klaczy Wirginia
Mirosław Grudziński, Karol Arent ze stadniny koni w Żdżarach na klaczy Anilie, klaczy Hejzi, klaczy Anastazji, klaczy Ambra, ogierze Julek, klaczy Ratafia
Andrzej Przybylski, Zygmunt Przybylski z Żychlina na klaczy Ramona i klaczy Eda
Mariusz Kuster, Małgorzata Barczak z Gaju na klaczy Peja i klaczy Palisada
Roman Gronowalski, Witold Buchali z Turku na klaczy Woliera
Zbigniew Frankiewicz, Marta Makowska z PW-LUWO w Gostyniu na ogierze Parin
Krzysztof Stelmaszyk, Katarzyna Karnecka z Konina na klaczy Doli
Dariusz Przepióra, Kazimierz Przepióra z Turku na klaczy Rufia
Włodzimierz Bujała z Turku na klaczy Narimia
Ryszard Wosiński, Edward Pudelski z Jarocina na ogierze Cyklon i klaczy Anita
Zgłoszeni zawodnicy oraz „luzacy” czyli osoby pomagające woźnicy manewrować zaprzęgiem, często brali udział w kilku kategoriach, jako iż czasy pomiędzy konkurencjami pozwalały na przepięcie koni.
Najwięcej chętnych do wzięcia udziału zgłosiło się w kategorii zaprzęgów jednokonnych i zaprzęgów parokonnych. Mniej w kategorii zaprzęgów jednokonnych kuców i parokonnych kuców, a także wielokonnych.
Do wyścigów konnych zgłosił się tylko jeden zawodnik Włodzimierz Bujała, który jako ostatni zademonstrował swoje umiejętności. W podziękowaniu za odwagę i cierpliwość otrzymał nagrodę za zajęcie I miejsca jako pierwszy.
W pozostałych konkurencjach puchary i nagrody w obecności reszty zawodników wręczył burmistrz Grzegorz Ciesielski, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Tuliszkowa Paweł Kunicki i Dyrektor Miejsko- Gminnego Domu Kultury w Tuliszkowie Mirosław Rojek.
Ostateczna klasyfikacja pucharowa w poszczególnych kategoriach wyglądała następująco:
Zaprzęgi Jednokonne kuców
1 miejsce- Adam Grudziński i Karol Arent
Zaprzęgi jednokonne
1 miejsce- Ryszard Gronowalski, Witold Buchali
2 miejsce- Zbigniew Frankiewicz, Marta Makowska
3 miejsce- Mirosław Grudziński,  Karol Arent
Zaprzęgi Parokonne kuców
1 miejsce- Stefan Markiewicz, Natalia Markiewicz
2 miejsce- Marek Stawicki, Sławomir Kubiak
3 miejsce- Ryszard Wosiński, Edward Pudelski
Zaprzęgi Parokonne
1 miejsce- Grzegorz Waleński, Michał Marcinkowski
2 miejsce- Eugeniusz Chojnowski, Zdzisław Kowalski
3 miejsce- Stefan Markiewicz, Józef Fabiański
Zaprzęgi Wielokonne
1 miejsce- Stefan Markiewicz, Natalia Markiewicz
2 miejsce- Mirosław Grudziński, Karol Arent
Wyścigi konne
1 miejsce- Włodzimierz Bujała
Specjalną nagrodę w postaci poroża otrzymał Pan Tadeusz Jaroszewski z Krzymowa. Piękne poroże podarował mu jego niemiecki kolega, który również zajmuje się końmi.
Na koniec wszyscy uczestnicy zawodów oraz organizatorzy zrobili sobie wspólne zdjęcie. Tym miłym akcentem zakończyły się Otwarte Gminne Zawody w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi, które miejmy nadzieję zapoczątkują tradycję odpustowych zawodów w Tuliszkowie.
7 października 2007 roku, w odpust tuliszkowskiej parafii odbyły się Otwarte Gminne Zawody w powożeniu Zaprzęgami Konnymi.

Czytaj więcej...

Spartakiada MDP we Wróblinie

Gminna Spartakiada MDP Wróblina 2007 (gmina Tuliszków)
29 września 2007 r. we Wróblinie (gm. Tuliszków) odbyła się Gminna Spartakiada Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. W spartakiadzie udział wzięło 10 jednostek, z których 3 wystawiły również drużyny żeńskie. Swoje drużyny MDP zgłosiły jednostki OSP Wróblina, OSP Wielopole, OSP Ruda, OSP Piętno, OSP Tuliszków, OSP Kiszewy, OSP Smaszew,  OSP Krepa, OSP Tarnowa, OSP Grzymiszew. Drużyny żeńskie zgłosiły OSP Wróblina, OSP Piętno i OSP Tuliszków.
Spartakiada rozpoczęła się od wmaszerowania wszystkich drużyn na teren zmagań.Po złożeniu raportu Komendant Gminny OSP Marek Mazurek zwołał odprawę kapitanów drużyn i komisji sędziowskiej. W skład Komisji Sędziowskiej weszli przedstawiciele wszystkich jednostek, które zgłosiły drużyny. Sędzią Głównym był mł. kpt. Marek Mazurek, funkcjonariusz PSP oraz Komendant Gminny OSP. Sędzią Konkurencji Pożarniczych był mł. kpt. Zdzisław Choinka, również funkcjonariusz PSP wspierany przez Damiana Kuliga, nauczyciela wychowania fizycznego. Do komisji sędziowskiej jednostki OSP wydelegowały następujących druhów: Piotr Macudziński, Józef Patrzykąt, Piotr Piekarski, Michał Kubka, Krystian Sierszyński, Józef Prymas, Zdzisław Sikorski, Marek Zabłocki oraz Jan Darul.
Spartakiada MDP rozpoczęła się od przeprowadzenia musztry. Rozpoczęły dziewczęta, które po wykonaniu tego zadania przechodziły do sztafety pożarniczej. Po ukończeniu sztafety drużyna przechodziła do ćwiczeń bojowych, które polegały na zbudowaniu linii wężowej oraz napełnieniu nalewaków za pomocą hydronetek. Podobnie chłopcy, rozpoczynali musztrą, po której biegli w sztafecie pożarniczej, a później wykonywali ćwiczenia bojowe.Swoich kolegów z MDP Tuliszków do walki motywowały głośnym dopingiem dziewczęta z MDP Tuliszków.
W konkurencjach pożarniczych wyniki przedstawiały się następująco:
Dziewczęta
1 miejsce  MDP Wróblina
2 miejsce MDP Piętno
3 miejsce MDP Tuliszków
Chłopcy
1 miejsce MDP Piętno
2 miejsce MDP Ruda
3 miejsce MDP Tuliszków
4 miejsce MDP Kiszewy
5 miejsce MDP Smaszew
6 miejsce MDP Wróblina
7 miejsce MDP Tarnowa
8 miejsce MDP Krępa
9 miejsce MDP Grzymiszew
10 miejsce MDP Wielopole
Po części pożarniczej nastąpiła druga część Spartakiady, a były to biegi w workach i zawody w przeciąganiu liny.
W biegach w worku klasyfikacja końcowa przedstawiała się następująco:
Dziewczęta
1 miejsce MDP Piętno
2 miejsce MDP Wróblina
3 miejsce MDP Tuliszków
Chłopcy
1 miejsce- Ruda
2 miejsce- Tuliszków
3 miejsce- Piętno
4 miejsce- Smaszew
Kolejna dodatkową konkurencją były zawody w przeciąganiu liny.
W przeciąganiu liny, po zaciętej  rywalizacji pomiędzy drużynami klasyfikacja końcowa wyglądała następująco:
Dziewczęta
1 miejsce MDP Piętno
2 miejsce MDP Wróblina
3 miejsce MDP Tuliszków
Chłopcy
1 miejsce- Ruda
2 miejsce- Kiszewy
3 miejsce- Piętno
4 miejsce- Smaszew
Atrakcją dnia był pojedynek w przeciąganiu liny pomiędzy zwycięską drużyną wspieraną przez inne MDP, a Komisją sędziowską. Ten pojedynek pomimo determinacji wygrała Komisja Sędziowska.
Po tej konkurencji przeprowadzono zbiórkę na placu i ogłoszono oficjalne wyniki poszczególnych konkurencji. Po kolei odczytywano zwycięzców, którzy od Burmistrza Gminy i Miasta Tuliszków oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej Piotra Hryniuka otrzymali nagrody rzeczowe. Na sam koniec Urząd Gminy i Miasta w Tuliszkowie przygotował dla wszystkich uczestników spartakiady koszulki.
Tym sympatycznym akcentem zakończyła się Gminna Spartakiada MDP we Wróblinie. Wieczorem OSP Wróblina zorganizowała dla wszystkich mieszkańców gminy z tej okazji zabawę taneczną, która miała miejsce w strażnicy OSP Wróblina.
29 września 2007 r. we Wróblinie (gm. Tuliszków) odbyła się Gminna Spartakiada Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

Czytaj więcej...

Anielisko

15 września 2007 roku o godz. 14:00 rozpoczął się Gminny Dzień Osób Niepełnosprawnych Anielisko 2007- coroczna impreza organizowana przez Miejko- Gminny Ośrodek Kultury w Tuliszkowie dla dzieci niepełnosprawnych i ich rodzin.
Anielisko rozpoczęło się o godz. 12:00 mszą świętą w tuliszkowskim kościele. Po mszy, dalsza część uroczystości odbyła się w tuliszkowskim amfiteatrze. Uroczystego rozpoczęcie dokonał Mirosław Rojek- dyrektor MGOK w Tuliszkowie, a w imieniu samorządu terytorialnego Burmistrz G. i M. Tuliszków Grzegorz Ciesielski.
W imieniu Stowarzyszenia Dzieci Niepełnosprawnych i i ch rodzin "PROMYK" głos zabrała przewodnicząca stowarzyszenia Aneta Grenda, która wręczyła podziękowania trzem aktywnym osobom, działającym na rzecz osób niepełnosprawnych. Członkinie stowarzyszenia przygotowały również niespodziankę dla Pani Prezes i podziękowały jej za trud i pracę włożoną w pracęna rzecz stowarzyszenia.
Kilka słów dla zebranych skierował radny sejmiku wojewódzkiego Arkadiusz Chmielewski, który przekazał organizatorom kilka piłek do skakania.
Po części oficjalnej rozpoczęła się część artystyczna. Specjalnie dla wszystkich zebranych tańce tradycyjne i religijne zaprezentowała grupa indian z Uniejowa i z Torunia. Obie grupy pokazały taniec zwiadowcy, taniec indiańskich kobiet oraz taniec wojowników plemienia Crow.
Podczas pokazu tańców rytualnych przyjechała grupa motocyklistów z Turku i Władysławowa. Zaprezentowali swoje maszyny jednocześnie okrążając tańczących indian. Na koniec staneli obok namiotów stowarzyswzenia Promyk, pozwlalając usiąść na swoich maszynach oraz je obejrzeć.
Jednocześnie indianie przygotowali wiele atrakcji w swojej mini wiosce. Można było np. postrzelać z indiańskiego łuku.
Przez cały czas trwania imprezy trwała loteria fantowa, przygotowana przez stowarzyszenie Promyk. Mozna było również było spróbować różnych łakoci przygotowanych przez Panie z Promyka.
15 września 2007 roku o godz. 14:00 rozpoczął się Gminny Dzień Osób Niepełnosprawnych Anielisko 2007- coroczna impreza organizowana przez Miejko- Gminny Ośrodek Kultury w Tuliszkowie dla dzieci niepełnosprawnych i ich rodzin.

Czytaj więcej...

Lato 2007 w Tuliszkowie

Szereg inicjatyw kulturalno – rozrywkowych i krajoznawczych zaoferowanych przez UGiM oraz M-GOK w lecie tego roku, dopełniła oferta Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Celem jaki przyświecał GKRPA była szeroko rozumiana profilaktyka – edukacja w problematyce uzależnień, przeciwdziałanie nudzie, rozwijanie zainteresowań słowem - zaproponowanie alternatyw na spędzanie czasu wolnego.
Komisja wyszła naprzeciw oczekiwaniom najmłodszej grupy mieszkańców naszej gminy, adresując do dzieci i młodzieży dwie inicjatywy.
Już w pierwszych dniach wakacji (27.06.07. – 03.07.07.) przeprowadzona została, wzorem lat ubiegłych, akcja „Lato w mieście”. GKRPA we współpracy z Zespołem Szkół             w Tuliszkowie oraz M-GOPS organizację zajęć oraz opiekę nad 24 dzieci powierzyła nauczycielkom Zespołu Szkół w Tuliszkowie –  Justynie Michalak i Juliannie Cymmer. Temat przewodni spotkań stanowiła profilaktyka problemów uzależnień. W ciągu 25 godzin zajęć dzieci i młodzież miały okazję poznać mechanizm uzależnienia od środków odurzających, rozwijać  swoje zdolności, poznawać nowe techniki i formy pracy twórczej, grać w zespołowe gry sportowe oraz nawiązać bliższe relacje rówieśnicze. Cykl spotkań             w ramach akcji, zamknął konkurs plastyczny i wiedzowy, na który nagrody ufundowała GKRPA.
Drugim przedsięwzięciem tegorocznych wakacji zorganizowanym i sfinansowanym przez GKRPA były kolonie w Ustce. Podczas dwóch turnusów kolonii ( 12 – 21 lipca 2007           i 1 – 10 sierpnia 2007) wypoczywało w nadmorskim kurorcie 60 dzieci. Oprócz piaszczystych plaż, morskiej wody i słońca atrakcją kolonii były liczne wycieczki. Koloniści odwiedzili m.in. Darłowo, a w nim Zamek Książąt Pomorskich, Bramę Wysoką z XIVw., Ratusz               z XVIIIw. oraz Pomnik Rybaka, czyli fontannę z 1919r., przy której zrobili wiele ciekawych, pamiątkowych zdjęć. Atrakcją dla dzieci okazał się również rozsuwany most w Darłówku          i wybrzeże klifowe w Jarosławcu. Największe jednak wrażenie wywarły na dzieciach wydmy Słowińskiego Parku Narodowego w Łebie. Oprócz wrażeń z poznanych zakątków Polski, dzieci przywiozły ze sobą nowe znajomości, kontakty i niejednokrotnie sympatie.
Szereg inicjatyw kulturalno – rozrywkowych i krajoznawczych zaoferowanych przez UGiM oraz M-GOK w lecie tego roku, dopełniła oferta Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Czytaj więcej...

POLECANY FOTOREPORTAŻ

Budowa kanalizacji w Grzymiszewie.

 

Termomodernizacja budynku po dwrocu.

 

Budowa punktu zbierania odpadów

 logii

  DPR Tablica RFIL

facebook_page_plugin