Albert Jesiołkiewicz drugi na Domenica Cup w Chorwacji

W dniu 10.03.2018 roku Chorwacka Organizacja IKO Matsushima była organizatorem międzynarodowego turnieju karate "Domenica Cup" w Sveta Nedelja. Uczestniczyło w nim 290 zawodników z 48 ośrodków szkoleniowych karate z 13 krajów: Austrii, Bośni i Hercegowiny, Estonii, Węgier, Włoch, Polski, Słowacji, Hiszpanii, Słowenii, Ukrainy, USA i Chorwacji. Wśród nich znalazła się pięcioosobowa reprezentacja IBK Polska w składzie Bartek Nazim, Bartek Branowski, Marysia Szymańska, Natalia Trębicka oraz Albert Jesiołkiewicz, zawodnik Wielkopolskiego Klubu Sportów Walki w Tuliszkowie.

 

2018 15 domenica cup 1

Czytaj więcej...

Młodzi wokaliści wystąpili na Przeglądzie Piosenki Dziecięcej

32 solistów, dwa duety i jeden tercet, czyli 39 wykonawców i 34 piosenki można było usłyszeć we wtorek, 13 marca, w sali Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Tuliszkowie.

Widownia, którą stanowili sami wykonawcy, ich nauczyciele oraz najbliżsi, rodzice, babcie i rodzeństwo, blisko cztery godziny słuchała piosenek śpiewanych najpierw przez przedszkolaków, następnie przez uczniów klas 0-III, IV-VI oraz klas VII i gimnazjalistów. Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej przeprowadzono bowiem w czterech kategoriach wiekowych.

 

2018 przeglad piosenki dzieciecej 50

Czytaj więcej...

OBWIESZCZENIE

Obwieszczenie

o wyłożeniu do publicznego wglądu

projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego

Nowy Świat I, gmina Tuliszków

wraz z prognozą oddziaływanie na środowisko

 

Treść obwieszczenia - czytaj

W Koninie odbędzie się forum logistyczno-transportowe dla przedsiębiorców

Konińskie spółki Grupy Konimpex we współpracy z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Koninie zapraszają przedstawicieli firm transportowych do uczestnictwa w Forum Logistyczno-Transportowym. Spotkanie odbędzie się 23 maja 2018 roku w Koninie. Forum skierowane jest do przewoźników transportu drogowego, właścicieli, przedstawicieli oraz menedżerów firm transportowych.

Czytaj więcej...

Tuliszkowscy uczniowie na mistrzostwach wielkopolski w judo

W niedzielę, tj. 4 marca br., uczniowie Szkoły Podstawowej w Tuliszkowie wybrali się do Poznania, gdzie odbywały się Wielkopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej. W ramach tego wydarzenia uczniowie ze szkół podstawowych województwa wielkopolskiego rywalizowali na tatami w Indywidualnych Mistrzostwach Wielkopolski Szkół Podstawowych w judo. Organizatorami zawodów byli Okręgowy Związek Judo w Poznaniu, Szkolny Związek Sportowy „Wielkopolska” i Urząd Miasta Poznania.

 

2018 mistrzostawa wlkp judo

Czytaj więcej...

Młodzież wie, jak zapobiegać pożarom

Pytania związane m.in. z ochroną pożarową, ratownictwem medycznym, znajomością sprzętu gaśniczego czy przepisy prawne znalazły się w testach, jakie musieli rozwiązać uczestnicy gminnych eliminacji do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Zorganizowano je 9 marca br. tuliszkowskim domu kultury.

 

2018 turniej wiedzy pozarniczej 01

Czytaj więcej...

Gminny Dzień Kobiet z Januszem Radkiem

W tym roku z okazji Gminnego Dnia Kobiet odbył się koncert Janusza Radka zatytułowany „Na głos i ręce”. Artysta wystąpił 9 marca 2018 r. w hali widowiskowo-sportowej.
Podczas wyjątkowego recitalu charyzmatyczny wokalista zaprezentował utwory z całego dorobku artystycznego, począwszy od własnych kompozycji poprzez piosenki Ewy Demarczyk czy Czesława Niemena w interesujących aranżacjach.

 

2018 dzien kobiet 0006

Czytaj więcej...

Kilkunastostopniowe mrozy potrwają do soboty

W ramach działań z zakresu monitoringu zagrożeń przekazujemy treść ostrzeżenia meteorologicznego nr 7 (zmiana ostrzeżenia meteorologicznego nr 7) wydanego 02.03.2018 r. przez IMGW Biuro Prognoz Meteorologicznych Oddział w Poznaniu.

Czytaj więcej...

Świętowanie Dnia Kobiet z Januszem Radkiem

Dzień Kobiet w gminie Tuliszków świętowany jest zawsze uroczyście. W tym roku dla wszystkich Pań zaśpiewa Janusz Radek – charyzmatyczny artysta, wybitny wokalista i kompozytor. Na koncert zatytułowany „Na głos i ręce” serdecznie zapraszamy 9 marca br. o godz. 18.00 do hali widowiskowo-sportowej przy ul. Nortowskiej.

2018 dzien kobiet plakat

Czytaj więcej...

POLECANY FOTOREPORTAŻ

POLECAMY

facebook_page_plugin