TURECKA IZBA GOSPODARCZA - MIKROPOŻYCZKI I POŻYCZKI ROZWOJOWE

Turecka Izba Gospodarcza informuje, że rozpoczęła proces przyjmowania wniosków na  nowe produkty finansowe w postaci Mikropożyczki oraz Pożyczki Rozwojowej.

Wnioski przyjmujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 - 15.00 w Turku, ul. Kaliska 47, a szczegółowych informacji udzielamy pod numerem 63 289 18 89.

TIG

Czytaj więcej...

PRZERWA W DOSTAWIE BIEŻĄCEJ WODY - GRZYMISZEW

Uwaga mieszkańcy Grzymiszewa, w szczególności ulicy Ogrodowej i Kwiatowej !!!

1 grudnia do około godziny 20:00 mogą wystąpić przerwy i utrudnienia w dostawie bieżącej wody.

woda

OTWARCIE HERBACIARNI W MIEJSKO - GMINNYM OŚRODKU KULTURY

Dostęp do szeroko pojętej kultury czy kontakty z innymi ludźmi mogą być realizowane dzięki produktom cyfrowej rewolucji. W tych elektronicznych światach toczy się coraz większa część naszego życia, dlatego w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Tuliszkowie powstała sala spotkań pełniąca funkcję herbaciarni. Jej oficjalne otwarcie odbyło się 24 listopada. Towarzyszyła mu prapremiera sztuki „Białe tulipany”.

HERBACIARNIA UE

Czytaj więcej...

OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE

mgła

Wydany przez IMGW PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych Zespół w Poznaniu nr 62

z dnia 15.11.2017 r.

Zjawisko/stopień zagrożenia: silna mgła/1

Obszar: województwo wielkopolskie

Ważność : od godz.22:00 dnia 15.11.2017 r. do godz. 09:00 r. dnia 16.11.2017 r.

Przebieg: Prognozuje się wystąpienie na znacznym obszarze mgły ograniczającej widzialność od 100 m do 200 m

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 90%

Uwagi: brak

 

Treść komunikatu 

TULISZKOWSKIE OBCHODY 99 - LECIA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

mgok2

Tuliszkowskie obchody 99 – lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości były bardzo podniosłym wydarzeniem dla mieszkańców Gminy i Miasta. Uroczystości z nimi związane rozpoczęły się w piątek 10 listopada br., wówczas uczniowie Szkoły Podstawowej w Tuliszkowie wraz z nauczycielami uczestniczyli w Marszu dla Niepodległej. Młodzież niosąc szkolny sztandar i eksponując biało – czerwone barwy udała się na Plac Wolności, tam pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki złożyła kwiaty i zaprezentowała krótki program artystyczny o charakterze patriotycznym.

W sobotę 11 listopada odbyły się uroczystości z udziałem mieszkańców, władz samorządowych, lokalnych instytucji oraz organizacji. Zanim nastąpiło ich oficjalne rozpoczęcie Gmina i Miasto wraz z Miejsko – Gminny Ośrodkiem Kultury przygotowały dla mieszkańców wiele atrakcji. W godzinach przedpołudniowych na tuliszkowskiej hali sportowej czekały na dzieci DMUCHAŃCE oraz gry i zabawy. Dorośli natomiast mogli podziwiać wystawę I Tuliszkowskiego Festynu Fotograficznego z Niepodległą pt. „Tuliszkowskie rodziny – nasze historie”. Ekspozycja zawierała zdjęcia z początków XX wieku, okresu okupacji i późniejsze.

Czytaj więcej...

POLECANY FOTOREPORTAŻ

POLECAMY

facebook_page_plugin