INFORMACJA

W ramach treningów ćwiczeń dotyczących systemów alarmowania,

celem jednoczesnego upamiętnienia 73 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego,           

  w dniu 1 sierpnia 2017 r. o godz. 17.00 nadany zostanie akustyczny sygnał alarmowy (syrena).

OSTRZEŻENIE HYDROLOGICZNE

hydro

W ramach działań z zakresu monitoringu zagrożeń przekazujemy treść infromacji o niebezpiecznym zjawisku nr I:13 wydanego przez Biuro Prognoz Hydrologicznych IMGW-PIB o/ Poznań dnia 10.07.20017 r.

Czytaj więcej...

GMINNE ZAWODY SPORTOWO-POŻARNICZE

Zawody strażackie 125

1 lipca 2017 r. Tuliszków był gospodarzem Gminnych Zawodów Sportowo- Pożarniczych. Na stadionie miejskim do rywalizacji stanęły 4 żeńskie drużyny pożarnicze reprezentujące OSP Gadowskie Holendry, OSP Grzymiszew, OSP Tuliszków i OPS Wróblina. W rywalizacji drużyn męskich wzięli udział strażacy z OSP Tuliszków, OSP Nowy Świat, OSP Piętno, OSP Wróblina (dwie drużyny), OSP Kiszewy, OSP Sarbicko, OSP Gadowskie Holendry, OSP Ogorzelczyn, OSP Grzymiszew i OSP Wielopole. Druhny i druhowie rywalizowali w trzech konkurencjach: sztafecie, bojówce i nie przewidzianej od kilku lat w regulaminie zawodów – mustrze, którą potraktowano jako konkurencję dodatkową.

Czytaj więcej...

KONCERT OPERETKOWY „W KRAINIE UŚMIECHU”

Operetka 49 Copy

W niedzielne popołudnie, Karolina Garlińska i Mirosław Niewiadomski wystąpili przed tuliszkowską publicznością w koncercie zatytułowanym „W krainie uśmiechu”. Było to pierwsze i nie ostatnie tego lata „popołudnie z kulturką”, którego motywem przewodnim były słynne arie operowe i przeboje operetkowe. Dzieła światowych mistrzów zabrzmiały w urokliwej scenerii parku krajobrazowego przed siedzibą Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury.

Czytaj więcej...

POLECANY FOTOREPORTAŻ

POLECAMY

facebook_page_plugin