Uproszczona oferta realizacji zadania publicznego

logo tuliszkow stronaRodzaj zadania publicznego: Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej i sportu. Tytuł zadania publicznego: "Organizacja obozu sportowego Judo dla dzieci, młodzieży z terenu Gminy i Miasta Tuliszków”. Oferent: Uczniowski Klub Sportowy Judo.

 

 

Czytaj więcej...

Spotkanie ws. stypendiów pomostowych dla tegorocznych maturzystów

 

2018 stypendia pomostowe logo

27 lipca 2018 r. w siedzibie Stowarzyszenia Solidarni w Partnerstwie w Starym Mieście odbędzie się spotkanie informacyjne dla tegorocznych maturzystów z obszaru działania LGD, tj. gmin: Golina, Grodziec, Rychwał, Rzgów, Stare Miasto i Tuliszków zainteresowanych uzyskaniem stypendium na I rok studiów.

 

 

Czytaj więcej...

24 lipca: Zbiórka frakcji suchej i metali

2018 zbiorka 28 lipcaW związku ze zmianą systemu segregacji odpadów informujemy, że śmieci z poprzedniego okresu zbierane selektywnie (przezroczyste worki), tj. frakcja sucha, zostaną odebrane 24 lipca 2018 r. wraz z workami żółtymi (metale i tworzywa sztuczne).

 

 

Czytaj więcej...

Jak zdobyć dofinansowanie na usunięcie azbestu

2018 usuwanie azbestuFaliste pokrycia dachowe z eternitu były niegdyś bardzo popularne. Niestety dziś już wiadomo, że znajdujące się w nich włókna azbestowe są rakotwórcze. Szczególnie niebezpieczne są stare tafle. Deszcze wymywają z nich spoiwo cementowe, a szkodliwy pył z zalegających omszałych i poszczerbionych płyt dostaje się do środowiska. Materiałami zawierającymi azbest izolowano także elewacje, rury, kanały wentylacyjne, spalinowe itp.

Czytaj więcej...

13 lipca: zbiórka odpadów niesegregowanych - mokrych

2018 smieciW dniu 13 lipca 2018 r. (piątek) odbędzie się zbiórka odpadów komunalnych zmieszanych (niesegregowanych - mokrych). Następne terminy odbioru poszczególnych, selektywnie zbieranych odpadów zostaną zawarte w harmonogramie, który zostanie dostarczony do każdej nieruchomości zamieszkałej i niezamieszkałej na terenie Gminy i Miasta Tuliszków.

 

Czytaj więcej...

Najlepszy sezon w historii Tulisii

2018 podsumowanie sezonu tulisii 01Miniony sezon dla Tulisii był pod kilkoma względami przełomowy. Z uwagi na duże zainteresowanie piłką nożną w naszej gminie do rozgrywek seniorskich po raz pierwszy w historii klubu władze Lisów zgłosiły dwie drużyny. Pierwszy zespół po wywalczeniu mistrzostwa A-klasy powrócił na boiska klasy okręgowej. Druga drużyna zadebiutowała w B-klasie.

 

Czytaj więcej...

Wydobywanie kopalin ze złóż tylko z koncesją

2018 pismo starosty ws kopalinyW związku z przypadkami nielegalnej eksploatacji kopalin Starosta Turecki informuje, że działalność w zakresie wydobywania kopalin ze złóż może być prowadzona po udzielaniu koncesji udzielonej przez starostę, marszałka województwa lub ministra właściwego do spraw środowiska – w zależności od rodzaju, ilości, sposobu wydobycia kopaliny oraz obszaru złoża.

 

Czytaj więcej...

POLECANY FOTOREPORTAŻ

POLECAMY

facebook_page_plugin