OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE - OBLODZENIE

oblodzenie

Wydany przez IMGW PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych Oddział w Poznaniu nr 64 z dnia 15.12.2017 r.

Zjawisko/stopień zagrożenia: oblodzenie/1

Obszar: województwo wielkopolskie

Ważność od godz. 21:00 dnia 15.12.2017 r. do godz. 9:00 r. dnia 16.12.2017 r

Przebieg: Prognozuje się spadek temperatury powietrza poniżej 0o C powodujący zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników. Temperatura minimalna od -2oC do -1oC, przy gruncie do -5oC. Oblodzenie wystąpi głównie w południowej połowie województwa.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80%.

Uwagi: Brak

Pobierz

„SZLACHETNA PACZKA” W GMINIE I MIEŚCIE TULISZKÓW

Po raz pierwszy Miasto i Gmina Tuliszków włączyły się do ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka” prowadzonej przez Stowarzyszenie Wiosna. Jej początki sięgają 2000 r.

Nasz lokalny zespół tworzyła grupa 9 wolontariuszy: Olga Radecka, Magdalena Pilarz, Agnieszka Warych, Karolina Skoczylas, Paulina Raszewska, Alina Przybysz, Magdalena Macniak, Wit Bryliński, Marzena Rogowska. 30 września br. odbyło się szkolenie wolontariuszy. W miesiącach październik-listopad odwiedzili oni 25 rodzin z terenu gminy i miasta Tuliszków oraz gmin Grodziec i Stawiszyn. Do dalszego etapu projektu włączono 9 rodzin. Były wśród nich rodziny wielodzietne, osoby samotne, starsze i niepełnosprawne. Po opublikowaniu 9 opisów w ogólnopolskiej bazie rodzin, bardzo szybko znaleźli się darczyńcy pragnący przygotować dla nich paczkę.

Szlachetna Paczka 6 Copy

Czytaj więcej...

PRZERWA W DOSTAWIE BIEŻĄCEJ WODY - GRZYMISZEW

Uwaga mieszkańcy Grzymiszewa

Dnia 14 grudnia od godz. 7:00 do godzin popołudniowych, na ulicy Ogrodowej nastąpi przerwa w dostawie bieżacej wody. Utrudnienia spowodowane są remontem sieci wodociągowej.

 

woda

OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE

silny wiatr ostrzerzenie

Wydany przez IMGW PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych Oddział w Poznaniu nr 63 z dnia 11.12.2017 r.

Zjawisko/stopień zagrożenia: silny wiatr/1

Obszar: województwo wielkopolskie

Ważność od godz. 11:00 dnia 12.12.2017 r. do godz. 19:00 r. dnia 12.12.2017 r

Przebieg: Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 35 km/h, w porywach do 75 km/h, z południowego zachodu

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80%.

Uwagi: Brak

Pobierz

OSIEDLE MŁODYCH W TULISZKOWIE - UKOŃCZONO CHODNIK PRZY ULICY BRONIEWSKIEGO

Zakończyły się prace związane z budową chodnika przy ulicy Broniewskiego na Osiedlu Młodych w Tuliszkowie. Przy budowie wykorzystano kostkę pochodzącą z rozbiórki z Placu Wolności w Tuliszkowie. Z ponownie zagospodarowanego materiału ułożono 328,51 m2 chodnika. Inwestycja została zrealizowane ze środków własnych Gminy i Miasta Tuliszków. Budowę realizowała firma BRUKARSTWO Tomasz Raszewski. Całkowity koszt wykonanych prac wyniósł 34735,64 zł.

chodnik broniewskiego

ŚWIĘTY MIKOŁAJ NA TULISZKOWSKIM RYNKU CZĘSTOWAŁ SŁODKOŚCIAMI

Dziś MIKOŁAKI będące zapowiedzią zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, jednak Święty Mikołaj odwiedził mieszkańców Gminy i Miasta Tuliszków już w niedzielę 3 grudnia. Wówczas na tuliszkowskim rynku brodaty gość rozdawał cukierki grzecznym dzieciom. Mikołaj zapraszał również wszystkich mieszkańców na spotkanie wigilijne, które odbędzie się już niebawem, bo w niedzielę 17 grudnia o godzinie 17:00 na hali widowiskowo – sportowej w Tuliszkowie.

 

1 1

Czytaj więcej...

DROGI Z DESTRUKTU ASFALTOWEGO JUŻ SŁUŻĄ MIESZKAŃCOM W MIEJSCOWOŚCIACH KISZEWY, WYMYSŁÓW, ZADWORNA I SARBICKO

21 listopada 2017 roku zakończono prace związane z remontem dróg gminnych destruktem asfaltowym w miejscowościach Kiszewy, Wymysłów, Zadworna i Sarbicko. Łączna długość wykonanych dróg to 1295 m. Całkowity koszt zadania wyniósł 94 218 zł. Ponadto część prac w miejscowościach Kiszewy i Wymysłów została zrealizowana w ramach Funduszu Sołeckiego. Prace wykonała firma TRANS – SPIL Z O.O z Lichenia Starego.

destrukt3

Czytaj więcej...

POLECANY FOTOREPORTAŻ

POLECAMY

facebook_page_plugin