AKTUALNE OFERTY PRACY

Oferty pracy Powiatowego Urzędu Pracy w Turku z dnia 30 PAŹDZIERNIKA 2017 r.

Aktualne oferty pracy:

 

12772093370pup

Więcej informacji:

Powiatowy Urząd Pracy w Turku

ul. Komunalna 6 62 - 700 Turek

tel.: (63) 28 02 340

fax: (63) 28 02 37

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

MARSZ Z NIEPODLEGŁĄ

Gmina i Miasto Tuliszków oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury zapraszają  do udziału w marszu z kijkami  z okazji rocznicy Odzyskania Niepodległości. Marsz odbędzie się 11 listopada o godz. 14:00.

Wypełnioną kartę uczestnictwa należy złożyć do 10.11.2017 r., do godz. 15.00, w Urzędzie Gminy i Miasta Tuliszków, Plac Powstańców Styczniowych 1, 62-740 Tuliszków, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  lub dostarczyć je w dniu marszu, w punkcie weryfikacji uczestników, przy Hali widowiskowo-sportowej w Tuliszkowie, w godzinach od 13.30 do 13.45.

W poniższych odnośnikach do pobrania regulamin marszu, w którym znajdą Państwo szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia, karta uczestnictwa oraz oświadczenie opiekuna osoby niepełnoletniej:

1. Regulamin

2. Karta uczestnictwa

3. Oświadczenie opiekuna osoby niepełnoletniej

KURENDA, NIEPRAWIDŁOWA SEGREGACJA ODPADÓW KOMUNALNYCH

Treść kurendy, pobierz

K U R E N D A

 

            W związku z licznymi zgłoszeniami firmy odbierającej odpady komunalne z terenu naszej Gminy, tj. firmy „BAKUN”, dotyczącymi nieprawidłowej segregacji odpadów komunalnych, przypominamy o prawidłowej segregacji odpadów, a w przypadku niezastosowania się do deklarowanego zbierana i oddawania odpadów komunalnych zostanie wszczęte odpowiednie postępowanie i zostanie naliczona opłata zgodna z rzeczywistym sposobem segregacji.

Odpady komunalne zbierane w sposób selektywny (segregowany) powinny być zbierane i oddawane w następujący sposób:

1) Frakcja sucha: opakowania z papieru lub tektury, gazety, czasopisma, katalogi, foldery, ulotki, papier szkolny i biurowy, książki, zeszyty, torebki papierowe, opakowania papierowe (po mleku, napojach), opakowania po chemii gospodarczej (szampony, proszki do prania, dezodoranty, płyny do mycia naczyń itp.), opakowania po produktach spożywczych (oleje, margaryny, octy itp.), plastikowe torebki, worki, reklamówki, plastikowe koszyczki po owocach, warzywach, styropian opakowaniowy (np. po jedzeniu, przy nowo zakupionych sprzętach AGD, meblach, itp.), puszki po napojach, sokach, puszki z blachy stalowej po żywności, drobny metal, folia aluminiowa, metalowe kapsle z butelek, zakrętki słoików,

2) Szkło opakowaniowe: butelki i słoiki szklane po napojach i żywności, butelki po napojach alkoholowych, szklane opakowania po kosmetykach (szkło opakowaniowe nie może być stłuczone),

3) Popiół paleniskowy: pochodzący wyłącznie z pieców c. o. oraz domowych kominków,

4) Frakcja mokra: drobne odpady kuchenne (obierki, odpady żywnościowe), odpady zielone (gałęzie drzew, trawa, liście, owoce, warzywa), środki higieny osobistej (pampersy, pieluchy jednorazowe, podpaski, chusteczki), ceramika, doniczki, znicze, szkło kryształowe i żaroodporne, porcelana, potłuczone szkło.

Odpady komunalne zbierane w sposób nieselektywny (niesegregowany) – wszystkie frakcje razem, które należy wystawiać w odpowiednie dni zgodnie z harmonogramem.

Pozostałe odpady komunalne, tj. czysty gruz budowlany, stolarka budowlana poremontowa (okna, drzwi itp.), materiały izolacyjne (wełna mineralna, styropian, folia budowlana itp.), pozostałe odpady budowlane, tekstylia, można we własnym zakresie i własnym transportem dostarczyć do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych mieszczącego się w Tuliszkowie, przy ul. Targowej (plac hydroforni) w godzinach od 700  do 1500 od poniedziałku do piątku.

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Zapraszamy Państwa do aktywnego uczestnictwa w obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Tego roku na uczestnków czeka wiele atrakcji, m.in. "Marsz z Niepodległą", "Tuliszkowski Festyn Fotograficzny", "Rodzinne Karaoke z Niepodległą". Szczegółowe informacje wraz z harmonogramem znajdą Państwo na poniższym plakacie.

Pobierz 

2017 gminne obchody swieta niepodleglosci plakat m

INFORMACJA

Informuje się,

że w dniu 30 października 2017 roku tj. poniedziałek

w Kasie Urzędu Gminy i Miasta w Tuliszkowie

wypłacana będzie kwota zwrotu podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego dla osób,

których nazwiska rozpoczynają się od litery A do litery M.

          Natomiast w dniu 31 października 2017 roku tj. wtorek

wypłacany będzie zwrot podatku akcyzowego dla osób, których nazwiska rozpoczynają się od litery N do litery Ż.

         W tym samym czasie wypłatę otrzymają osoby, które zadeklarowały we wniosku przelew zwrotu podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego na konto bankowe.

MIEJSKO - GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA INFORMUJE O SPOŁECZNEJ ZBIÓRCE KSIĄŻEK

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Tuliszkowie oraz Okręg Wielkopolski Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich zapraszają do udziału w Społecznej Zbiórce Książek.

Zbiórka odbywa się w dniach 23-28 października 2017 r.,  w MGBP w Tuliszkowie, Pl. Wolności 3.

Zbieramy książki nowe, nieuszkodzone dla MAŁYCH i trochę WIĘKSZYCH pacjentów ze szpitali dziecięcych w naszym  regionie.

Jeżeli mają Państwo w swoich zbiorach książki w dobrym stanie dla dzieci i młodzieży, dołączcie do nas i weźcie udział w akcji. Książki przekażemy do placówek medycznych, uprzyjemniając w ten sposób czas spędzony z dala od domu.

zbiorka ksiazek pl

RODZINNE KARAOKE Z NIEPODLEGŁĄ

Rodzinne karaoke z Niepodległą 11 listopada o godz. 18:30 na Hali widowiskowo sportowej w Tuliszkowie, zgłoszenia do 8 listopada. Szczegóły wydarzenia znajdą Państwo na plakacie.

Karaoke

Pobierz

OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE

silny wiatr ostrzerzenie

Wydany przez IMGW PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych Zespół w Poznaniu nr 59 z dnia 12.10.2017 r.

Zjawisko/stopień zagrożenia: silny wiatr/1

Obszar: województwo wielkopolskie

Ważność : od godz. 12:00 dnia 12.10.2017 r. do godz. 19:00 r. dnia 12.10.2017 r

Przebieg: Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 20 km/h do 35 km/h, w porywach do 70 km/h na południu, do 90 km/h na północy województwa, z południowego zachodu i zachodu. 

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 85%.

Uwagi: W przypadku istotnych zmian prognoz ostrzeżenie będzie aktualizowane.

Pobierz

POLECANY FOTOREPORTAŻ

POLECAMY

facebook_page_plugin