GMINNE ZAWODY SPORTOWO-POŻARNICZE

Zawody strażackie 125

1 lipca 2017 r. Tuliszków był gospodarzem Gminnych Zawodów Sportowo- Pożarniczych. Na stadionie miejskim do rywalizacji stanęły 4 żeńskie drużyny pożarnicze reprezentujące OSP Gadowskie Holendry, OSP Grzymiszew, OSP Tuliszków i OPS Wróblina. W rywalizacji drużyn męskich wzięli udział strażacy z OSP Tuliszków, OSP Nowy Świat, OSP Piętno, OSP Wróblina (dwie drużyny), OSP Kiszewy, OSP Sarbicko, OSP Gadowskie Holendry, OSP Ogorzelczyn, OSP Grzymiszew i OSP Wielopole. Druhny i druhowie rywalizowali w trzech konkurencjach: sztafecie, bojówce i nie przewidzianej od kilku lat w regulaminie zawodów – mustrze, którą potraktowano jako konkurencję dodatkową.

Czytaj więcej...

KONCERT OPERETKOWY „W KRAINIE UŚMIECHU”

Operetka 49 Copy

W niedzielne popołudnie, Karolina Garlińska i Mirosław Niewiadomski wystąpili przed tuliszkowską publicznością w koncercie zatytułowanym „W krainie uśmiechu”. Było to pierwsze i nie ostatnie tego lata „popołudnie z kulturką”, którego motywem przewodnim były słynne arie operowe i przeboje operetkowe. Dzieła światowych mistrzów zabrzmiały w urokliwej scenerii parku krajobrazowego przed siedzibą Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury.

Czytaj więcej...

SAMORZĄD PRZYZNAŁ STYPENDIA NAJLEPSZYM UCZNIOM I SPORTOWCOM

Stypendia 3

W piątek, 30 czerwca br. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Tuliszkowie odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów za wysokie wyniki w nauce dla uczniów szkół z terenu gminy Tuliszków oraz nagród i stypendiów dla zawodników, którzy osiągnęli wysokie wyniki we współzawodnictwie sportowym. Podczas uroczystości, którą poprowadził Mirosław Rojek – dyrektor domu kultury, gratulacje stypendystom i ich rodzicom złożyli Grzegorz Ciesielski – burmistrz Gminy i Miasta Tuliszków, Piotr Hryniuk – zastępca burmistrza oraz Tomasz Maćkowski – przewodniczący Rady Miejskiej w Tuliszkowie.

Czytaj więcej...

OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE

images

Wydany przez IMGW PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych Zespół w Poznaniu nr 31

z dnia 29.06.2017 r.

Zjawisko/stopień zagrożenia:

INTENSYWNE OPADY DESZCZU /1

Czytaj więcej...

KOMUNIKAT OSTRZEGAWCZY

burza

 

 Wydany przez IMGW PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych Zespół w Poznaniu nr 29

z dnia 28.06.2017 r.

Zjawisko/stopień zagrożenia:

burze z gradem /1

Czytaj więcej...

POLECANY FOTOREPORTAŻ

POLECAMY

facebook_page_plugin