13 lipca: zbiórka odpadów niesegregowanych - mokrych

2018 smieciW dniu 13 lipca 2018 r. (piątek) odbędzie się zbiórka odpadów komunalnych zmieszanych (niesegregowanych - mokrych). Następne terminy odbioru poszczególnych, selektywnie zbieranych odpadów zostaną zawarte w harmonogramie, który zostanie dostarczony do każdej nieruchomości zamieszkałej i niezamieszkałej na terenie Gminy i Miasta Tuliszków.

 

Czytaj więcej...

Najlepszy sezon w historii Tulisii

2018 podsumowanie sezonu tulisii 01Miniony sezon dla Tulisii był pod kilkoma względami przełomowy. Z uwagi na duże zainteresowanie piłką nożną w naszej gminie do rozgrywek seniorskich po raz pierwszy w historii klubu władze Lisów zgłosiły dwie drużyny. Pierwszy zespół po wywalczeniu mistrzostwa A-klasy powrócił na boiska klasy okręgowej. Druga drużyna zadebiutowała w B-klasie.

 

Czytaj więcej...

Wydobywanie kopalin ze złóż tylko z koncesją

2018 pismo starosty ws kopalinyW związku z przypadkami nielegalnej eksploatacji kopalin Starosta Turecki informuje, że działalność w zakresie wydobywania kopalin ze złóż może być prowadzona po udzielaniu koncesji udzielonej przez starostę, marszałka województwa lub ministra właściwego do spraw środowiska – w zależności od rodzaju, ilości, sposobu wydobycia kopaliny oraz obszaru złoża.

 

Czytaj więcej...

Kiedy składać wnioski w nowym okresie zasiłkowym 2018/2019

2018 mgops

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Tuliszkowie informuje o możliwości składania wniosków w ramach rządowego programu Dobry Start (300+), świadczenia wychowawczego (500+), funduszu alimentacyjnego, a także wniosków o ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych na nowy okres zasiłkowy 2018/2019.

 

 

Czytaj więcej...

Rusza nabór wniosków grantowych

2018 sswp ogloszenie grantyStowarzyszenie „Solidarni w Partnerstwie” informuje o możliwości składania wniosków o przyznanie pomocy w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w ramach Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność w terminie od 23 lipca do 6 sierpnia 2018 roku.

 

 

Czytaj więcej...

Muzyczne popołudnie z światowymi przebojami

2018 przeboje swiatowe 000

Letnie koncerty plenerowe z udziałem artystów znanych ze scen operetkowych stały się znakiem rozpoznawczym Tuliszkowa. 8 sierpnia br. przed Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury wystąpili sopranistka Sylwia Strugińska i tenor Mirosław Niewiadomski. Publiczność usłyszała ponadczasowe dzieła młodszej siostry opery i światowe przeboje muzyki rozrywkowej.

 

Czytaj więcej...

Szanuj wodę! Apel ZGK

2018 zgk ograniczenia zuzycia wody2 2W związku z panującą suszą, w trosce o zapewnienie wszystkim mieszkańcom dostępu do wody dla celów socjalno-bytowych oraz ze względu na zagrożenie jakie niesie za sobą niskie ciśnienie w sieci i brak wody w hydrantach przeciwpożarowych, ZGK w Tuliszkowie przypomina o zakazie podlewania upraw, ogródków, mycia pojazdów i napełniania basenów z wodociągów na terenie Gminy i Miasta Tuliszków, wprowadzonym z dniem 08 czerwca 2018 r. 

Czytaj więcej...

Zmiany w sposobie segregowania odpadów komunalnych

2018 zmiana sposobu segregowania odpadow3Nasze codzienne zachowanie wpływa na środowisko. Oddzielanie różnych materiałów w celu ich ponownego przetworzenia stało się już naszym nawykiem. Gmina i Miasto Tuliszków wdraża nowy system selektywnej zbiórki śmieci. Do każdej nieruchomości zamieszkałej i niezamieszkałej na terenie naszej gminy trafi harmonogram odbioru odpadów oraz ulotka informacyjna

 

Czytaj więcej...

POLECANY FOTOREPORTAŻ

POLECAMY

facebook_page_plugin