Tuliszków wspominał swojego honorowego obywatela

2018 rocznica pontyfikatu 0140 lat temu biały dym nad Kaplicą Sykstyńską obwieścił światu wybór kardynała Karola Wojtyły na papieża. Uroczystość upamiętniającą pontyfikat Jana Pawła II zorganizowano 16 października w Tuliszkowie. Mieście, którego jest honorowym obywatelem.

 

 

Czytaj więcej...

Występy zawodników Klubu Sportów i Sztuk Walk na Skarżysko-Kamienna Cup 2018

2018 skarzysko kamienna cup mW dniu 13 października 2018 roku w Skarżysku-Kamiennej odbył się IV Międzynarodowy Turniej Karate Skarżysko-Kamienna Cup 2018. W turnieju uczestniczyło około 300 zawodników z Polski, Austrii, Rosji i Ukrainy. Klub Sportów i Sztuk Walk z sekcji karate Tuliszków reprezentowali: Dominik Bilkowski i Julita Stanisławska, którzy wywalczyli trzecie miejsca w swoich konkurencjach.

Czytaj więcej...

Dziewczęta zagrały w turnieju i powiedziały "Narkotykom Stop"

2018 narkotykom stop 01Młode miłośniczki futbolu z powiatów tureckiego i konińskiego doskonale radzą sobie na boisku. Udowodniły to 11 października podczas Mistrzostw Piłki Nożnej Dziewcząt Szkół Podstawowych, które zorganizowano w tuliszkowskiej hali widowiskowo-sportowej. Turniej pod hasłem „Narkotykom Stop” promuje postawy prozdrowotne wśród młodzieży.
 

Czytaj więcej...

Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

2018 den zyczeniaZ okazji Dnia Edukacji Narodowej składamy Państwu wyrazy uznania oraz głębokiego szacunku.

Dziękujemy za pełnienie tej pięknej, ale jakże trudnej i odpowiedzialnej służby.

To dzięki Waszej pracy najmłodsze pokolenie mieszkańców naszej gminy zdobywa wiedzę, uczy się odpowiedzialności, odkrywa w sobie wrażliwość i ciekawość świata.

Czytaj więcej...

Rolnicy mogą odbierać protokoły suszowe

logo tuliszkow stronaInformujemy, iż do Urzędu Gminy i Miasta zostały przesłane zatwierdzone przez Wojewodę Wielkopolskiego protokoły z oszacowania zakresu i wysokości szkód w gospodarstwie rolnym lub dziale specjalnym produkcji rolnej, spowodowanych wystąpieniem niekorzystnego zjawiska atmosferycznego, w których średnia roczna produkcji w gospodarstwie rolnym wynosiła powyżej 30%.


Protokoły są wydawane w pokoju nr 25 w godzinach od 7.30 do 15.30. Uprzejmie prosimy o ich niezwłoczny odbiór.

Czytaj więcej...

Nowe inwestycje drogowe w mieście

DSC 0179 mDo Starostwa Powiatowego w Turku została już złożona dokumentacja kolejnych inwestycji drogowych, które planuje przeprowadzić tuliszkowski samorząd. Dotyczy ona infrastruktury na terenie miasta, a mianowicie ul. OSP, Polnej i łącznika pomiędzy stadionem a ul. Leśną.

 

Czytaj więcej...

POLECANY FOTOREPORTAŻ

POLECAMY

facebook_page_plugin