ZGK wprowadza ograniczenia zużycia wody

2018 ograniczenie zuzycia wodyZakład Gospodarki Komunalnej w Tuliszkowie informuje, że w związku z wysokimi temperaturami i brakiem opadów deszczu wprowadza się z dniem 08.06.2018 r. kategoryczny zakaz podlewania w godzinach 5.00-8.00 oraz 17.00-22.00 upraw, ogródków, mycia pojazdów i napełniania basenów z wodociągów na terenie Gminy i Miasta Tuliszków.

 

 

Czytaj więcej...

Dni Tuliszkowa 2018

DSC 009Dni Tuliszkowa 2018 rozpoczęły się od występów najmłodszych wykonawców. W sobotę, 2 czerwca, na stadionie miejskim zaprezentowali się laureaci Gminnego Przeglądu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej, przedszkolaki i podopieczni Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury. W wieczornym koncercie zaśpiewali Jacek Mezo Mejer z Ewą Jach oraz, wykonujący muzykę gospel, soul, R&B i funk, chór Sound’n’Grace.

Czytaj więcej...

Otrzymaj EKUZ i uzyskaj dostęp do ZIP w Starostwie Powiatowym w Turku

ekuz mStarosta Turecki informuje, że 8 czerwca 2018 w godzinach 10.00-15.00 w Starostwie Powiatowym w Turku (ul. Kaliska 59), w pokoju nr 13 (Wydział Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Zdrowia) istnieje możliwość uzyskania dostępu do Zintegrowanego Informatora Pacjenta (ZIP) oraz wyrobienia Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego EKUZ.

 

Czytaj więcej...

Spodziewane upały i burze z gradem

burzowo

W ramach działań z zakresu monitoringu zagrożeń przekazujemy treść zmiany ostrzeżenia meteorologicznego nr 25 wydanego dnia 01.06.2018 r. przez IMGW Biuro Prognoz Meteorologicznych Oddział w Poznaniu.

 

 

 

Czytaj więcej...

Jak zdobyć dofinansowanie na usunięcie azbestu

2018 usuwanie azbestuFaliste pokrycia dachowe z eternitu były niegdyś bardzo popularne. Niestety dziś już wiadomo, że znajdujące się w nich włókna azbestowe są rakotwórcze. Szczególnie niebezpieczne są stare tafle. Deszcze wymywają z nich spoiwo cementowe, a szkodliwy pył z zalegających omszałych i poszczerbionych płyt dostaje się do środowiska. Materiałami zawierającymi azbest izolowano także elewacje, rury, kanały wentylacyjne, spalinowe itp.

Czytaj więcej...

Rada Miejska zbierze się 29 maja

rada miejska tablicaBiuro Rady Miejskiej w Tuliszkowie informuje, że w dniu 29 maja 2018 r. o godz. 16.00 w sali nr 25 Urzędu Gminy i Miasta Tuliszków odbędzie się XLII sesja Rady Miejskiej w Tuliszkowie.

 

 

 

Czytaj więcej...

POLECANY FOTOREPORTAŻ

POLECAMY

facebook_page_plugin