Starty zawodników UKS Judo zwieńczone kwalifikacjami do Mistrzostw Polski

2018 uks judo katy wroc15 września zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Judo w Tuliszkowie wzięli udział w I Ogólnopolskim Turnieju Judo w Kożuchowie. Tym razem zawodnicy udali się do województwa lubuskiego, gdzie zorganizowano imprezę była dla kategorii wiekowych: młodzik, dzieci starsze i dzieci młodsze. zgromadziła Na tatami rywalizowało ok. 250 zawodników z 25 klubów z całej Polski i Czech.

 

Czytaj więcej...

Jak przeciwdziałać uzależnieniem i przemocy w rodzinie? Konferencja z udziałem ekspertów

2018 konferencja uzaleznienia 005 października 2018 r. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Tuliszkowie zorganizowana została konferencja „Uzależnienia a przemoc w rodzinie”. Na konferencję z gmin powiatu tureckiego zaproszeni zostali przedstawiciele: gminnych komisji rozwiązywania problemów alkoholowych, zespołów interdyscyplinarnych, pedagodzy szkolni oraz wójtowie i burmistrzowie.

 

Czytaj więcej...

Pracownicy oświaty obchodzili Dzień Edukacji Narodowej

2018 den 01– Niech praca z dziećmi i młodzieżą dostarcza państwu zawsze powodów do dumy. Niech każdy postęp uczniów wynagradza Wam trud niełatwej pracy, a życiowe sukcesy wychowanków niech świadczą o tym, że edukacja jest ich kapitałem na przyszłość – mówił burmistrz Grzegorz Ciesielski podczas obchodów Gminnego Dnia Edukacji Narodowej, które odbyły się 5 października br. 

Czytaj więcej...

Konferencja „Uzależnienia a przemoc w rodzinie” już 5 października

2018 konferencja m5 października 2018 r. o godz. 12.00 w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury w Tuliszkowie (ul. Haliny Oleksiak 2) odbędzie się konferencja „Uzależnienia a przemoc w rodzinie”. Podczas spotkania zostanie podjęta m.in. tematyka przeciwdziałania narkomanii na poziomie lokalnym, odpowiedzialności prawnej nieletnich, roli ZKKS w realizacji ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii i przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie, czy rozwiązywania problemu przemocy w praktyce Zespołu Interdyscyplinarnego.

Czytaj więcej...

Przed Urzędem Gminy powstaje podjazd dla niepełnosprawnych

2018 budowa podjazdu fot 01Przy budynku Urzędu Gminy i Miasta Tuliszków powstaje pochylnia przystosowana dla osób niepełnosprawnych oraz dająca łatwy dostęp do instytucji rodzicom z małymi dziećmi. Usuwanie barier architektonicznych towarzyszy rewaloryzacji Placu Powstańców Styczniowych 1863 r.

 

 

Czytaj więcej...

POLECANY FOTOREPORTAŻ

POLECAMY

facebook_page_plugin